تور مالدیو

تور مالدیو : هر گاه تصمیم به سفر به مالدیو کردید شک نکنید که به دیدن تکه ای از بهشت هزار قسمت اقیانوس هند می روید. در بیشتر فصول سال، شرایط جوی مجمع ‌الجزایر مالدیو برای گردشگری و تفریحات آبی و ساحلی بسیار مکان مناسبی است. مجمع الجزایر مالدیو در کنار خط استوا قرار گرفته و بیش از 1,190 جزیره بزرگ و کوچک در آن جای دارد، که فقط حدود 200 عدد از آن ‌ها برای سکونت مناسب بوده و 88 مورد محل خوبی برای اقامت گردشگران تور مالدیو است. مجمع‌الجزایر مالدیو معروف به داشتن سواحل زیبای مرجانی است. جزایری که پر از درختان نارگیل و مرداب ‌هایی که همه دارای ماهی‌ های رنگارنگ هستند باعث شده تا در یک محیط رویایی و ایده آل به استراحت و آرامش اعصاب و روان برسید.

آب و هوای مالدیو

آب و هوای مالدیو

اگر در میان تورهای خارجی تور مالدیو را انتخاب نمودید خالی از لطف نیست که بگوییم در حالت کلی آب و هوای مالدیو در تابستان و زمستان، گرم است و هر روز به طور متوسط 8 ساعت آفتاب در این سرزمین زیبا وجود دارد. دمای هوای مالدیو بین ۲۴ تا ۳۳ درجه‌ی سانتیگراد در همه طول سال تحت تاثیر اقیانوس هند متغیر می ‌باشد اما دمای آب در این کشور به سختی به زیر 25 درجه سانتیگراد می ‌رسد. از لحاظ آب و هوا، مالدیو دارای دو فصل کاملا متفاوت است و به دو بخش موسمی جنوب غربی و موسمی شمال شرقی تقسیم می شود. درست است که آب و هوا در مالدیو کمی شرجی است، اما نسیم های خنک و مداومی که از طرف اقیانوس هند می ‌وزد باعث جابجا شدن هوا و ایجاد تعادل در گرما می شود. هر کدام از جزایر مالدیو دارای  آب و هوای مخصوص به خود هستند . در این بین آب و هوای مالدیو خود به تنهایی الگوی خاصی دارد.

بهترین زمان برای سفر به مالديو

بهترین تایم سفر با تور به مالدیو

اگر تصمیم به  سفر با تور مالدیو گرفتید بهتر است یکی از ماه‌ های آذر تا فروردین  را انتخاب کنید. زیرا در دسامبر و آوریل که آب و هوا خشک ‌تر بوده، هوا گرم و وزش باد کمتری احساس می شود. اکثر گردشگران این زمان را بهترین موقع برای رفتن می‌ دانند، اما عوامل دیگری هم وجود دارد که در زمان انتخاب سفر به مالدیو باید در نظر بگیرید، مثل زمانی که دوست دارید زندگی دریایی را به شکل خاصی ببینید. در هر حال هر جزیره در این مجمع الجزایر برای خود دارای آب و هوای خاصی است، ولی در کل الگوهایی وجود دارد که ممکن است در طول سال هم اتفاق بیفتد.

فرودگاه مالدیو

فرودگاه مالدیو

از فرودگاه های بین‌المللی مالدیو که در مرکز شهر قرار گرفته می توان به فرودگاه ولانا اشاره کرد، که دسترسی خوبی با بقیه جزایر دارد. فرودگاه ولانا در یک جزیره به نام  Hulhule  جای دارد و بعد چند سال به نام فرودگاه بین المللی ابراهیم نصیر تغییر کرده است و جزء  فرودگاه اصلی مالدیو شد.

ترانسفر تور مالدیو، پرواز از فرودگاه تا هتل

بعد از فرود آمدن در فرودگاه ماله، بر طبق هتل رزروی محل اقامت شما که در کدام یک از جزایر مالدیو قرار دارد و فاصله آن تا فرودگاه ، ترانسفر می ‌تواند از دو راه هوایی (هواپیمای دریایی) یا زمینی (قایق) شما را همراهی کند. البته این نکته قابل بیان است که اگر بعد از غروب آفتاب به شهر ماله برسید باید برای استفاده از پرواز هواپیمای دریایی تا فردا صبح صبر کنید، زیرا پرواز های هواپیماهای دریایی فقط در طول روز می توانند شما را جابجا کنند.

ویزای مالدیو

ویزای مالدیو

اگر تصمیم به سفر و ورود به این کشور با تور مالدیو داشتید اصلا نگران گرفتن ویزا نباشید زیرا مشکلی برایتان پیش نمی آید، به طور یقین می توان از دلایل محبوبیت تور جزایر مالدیو برای اکثر گردشگران ایرانی، نداشتن مراحل پیچیده برای گرفتن ویزای مالدیو و سفر توریستی به این کشور را داانست. در اصل نمی دانم ویزای مالدیو، را درست است که اصلا به نام ویزا نام ببریم یا نه؟ زیرا یک ویزای فرودگاهی بوده که دارای اعتبار 30 روزه است که تا شخص وارد مجمع‌الجزایر مالدیو می شود آن را برایش صادر می‌ کنند. به این ترتیب که بعد از فرود در فرودگاه بین ‌المللی شهر ماله  (پایتخت مالدیو) باید یک فرم که مخصوص ویزای مالدیو است را پر کنید و هزینه‌ی بسیار کمی را برای صدور ویزا پرداخت نمایید.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای مالدیو

هر گاه تصمیم به گرفتن ویزا مالدیو کردید اصلا لازم نیست به دنبال مدرک خاصی باشید. زیرا همه مدارکی که برای این کار لازم دارید به شرح زیر است:

* عکس تمام رخ یک قطعه

* حداقل اعتبار پاسپورت 6 ماه

* رزرو کردن  قطعی هتل برای اقامت در جزایر مالدیو

ویژگی های کشور مالدیو

ویژگی های مالدیو

کشور مالدیو دارای طبیعتی بسیار زیبا بوده که اکثر مردمان آن از  صنعت گردشگری  منبع درآمد دارند. در سال های اخیر تور مالدیو را یکی از امن ترین کشور ها برای گردشگری معرفی کرده اند. همین طور مالدیو توانسته در غواصی یکی از جذاب ‌ترین مکان‌ های دنیا شناخته ‌شود و بعضی از جزایر آن مختص گردشگری است.

– این کشور با داشتن 300 کیلومتر مساحت توانسته یکی از کوچکترین و کم جمعیت‌ ترین کشورهای قاره آسیا به شمار آید. مالدیو که به عرب هندو آریایی هم  معروف است، دارای مردمانی از قوم مالدیوی و از تبار اصلی آریایی و هندی می باشد که رگه هایی از اعراب در بین آن ها مشاهده می شود.

– اسلام در مالدیو، تنها برای بومیان اجباری بوده و در مجموع دین رسمی این کشور است و اگر فردی در ملا عام از ادیان دیگر پیروی کند،  پیگرد قانونی دارد. البته شما به عنوان یک مسافر از هر دینی که هستید اصلا نگران این نباشید، زیراگردشگرانی که در جزیره‌ های توریستی آن اقامت دارند  مشکلی برایشان پیش نمی آید.

– زبان رسمی این کشور دیوهی ( ترکیب زبان هندی و اروپایی) است. در بیشتر مواقع مردم عادی ارتباط زیادی با گردشگران ندارند پس لازم نیست تا زبان آن ها را یاد بگیرید. شما در این تور توسط شرکت ‌های بین الملی فرانسوی و آمریکایی اداره می‌ شوید.

– واحد پول مالدیو، روفیه مالدیو است، ولی وجه رایج گردشگران را دلار تشکیل می دهد. در سفر با تور مالدیو شما هیچ احتیاجی به روفیه نخواهید داشت و دلار خریدار بیشتری دارد.

اگر مایل به خرید بلیط هواپیما هستید  پیشنهاد میکنیم  قبل از آن مقاله خرید آنلاین بلیط هواپیما را از دست ندهید.

جاذبه‌های توریستی مالدیو

جاذبه های مالدیو

در  مجمع ‌الجزایر مالدیو ، تعدادی جزایر کوچک وجود دارد که پوشیده شده از نخل و نارگیل است. اگر علزم سفر با تور مالدیو هستید در این مکان های بسیار زیبا شما می توانید شاهد سواحل زیبای مرجانی با شن‌ های سفید، مرداب ‌های زلال وصاف و لاجوردی ، ماهی‌ های رنگارنگ و دلفین ‌ها و از همه مهمتر استراحتگاهی رویایی درلب ساحل باشید.

علاوه بر این جاذبه های بسیار دیدنی و زیبا، مالدیو مکان های توریستی دیگری هم دارد که می توان به مسجد جامع ماله، که جزء قدیمی ‌ترین مساجد مالدیو بوده و در بنای آن از سنگ های مرجانی و طرح‌ های پیچیده قرآنی به کار رفته است هم اشاره نمود. مقر مولی آگ، مسجد قدیمی، موزه ملی، بازار ماهی ماله از نقاط دیدنی دیگر شهر ماله هستند.

گشت و گذار در مالدیو

گشت و گذار در مالدیو

بیشتر جزایر مالدیو راهی از سمت خشکی با همدیگر ندارند ، پس در تور مالدیو جابجایی مسافران با کشتی و قایق صورت می گیرد. شما در ابتدای راه سوار بر کشتی و قایق تفریحی در بندر آتول واقع در شهر ماله شده و به گشت و گذار در سواحل و غواصی بپردازید.

اگر تصمیم به رفتن در جزیره باتالا داشتید باید به شما بگوییم که انتخاب بسیار شایسته ای انجام داده اید، زیرا با ورود به این جزیره در مقابلتان یکی از در جزایر مرجانی شمالی مالدیو قرار می گیرد که ساحل‌ های آن پر از شن های نرم و سفید و پوشش طبیعی زیبا دارد.

غذاهای تور مالدیو

اکثر غذاهای محلی در مالدیو را می توان از ترکیب ماهی و میوه‌های بومی مانند نارگیل مشاهده کرد. اگر فردی هستید که از کمبود امگا 3 و امگا 6، ویتامین‌ ها، املاح و مواد معدنی رنج می ‌برید، بهتر است از امروز مبلغی را که برای خرید انواع گوناگون  مکمل‌ های غذایی خرج می ‌کنید پس انداز و در تور مالدیو آن را صرف خوردن غذاهای خوشمزه و مقوی کنید. البته تنها نمی توان گفت این غذاها برای سلامتی است، غذاهای سنتی مالدیو به اندازه ای خوش‌ رنگ و خوش مزه و لذیذ هستند که شما را بی اختیار به طرف خود جذب کرده و دیوانه‌ وار تشویق به خوردن آن ها می شوید.

حال بیایید با هم مروری به غذاهای مالدیو داشته باشیم تا در هنگام مسافرت به این مکان طبق سلیقه خودمان آن ها را میل کنیم:

کتلت ماهی دریایی: از غذاهای بسیار محبوب که در بین  مسافرین تور مالدیو دارای جایگاه خاصی است، این کتلت را با  ادویه تندوری ماسالا تهیه می کنند.

کاری ماهی: اگر طرفدار غذاهای طعم‌ دار و تند هستید، به شما پیشنهاد می کنیم خوردن کاری ماهی را از دست ندهید. در طبخ این غذا از هوور مسقطی، ماهی زرد، دولفین ماهی و تن کوچک استفاده می‌ شود.

گارودیا: این  خوراک را می توان از غذاهای اصلی مردم محلی مالدیو به شمار آورد و نوعی سوپ ماهی معطر می باشد که در آن می توان  برنج، لیموترش، فلفل و پیاز را هم چشید.

سمبوسه مالدیوی: هر گاه در منو رستوران های مالدیو با کلمه “بیس کیمیا” روبرو شدید تعجب نکنید این همان سمبوسه مالدیوی است که با کلم پر، ماهی تن سرخ‌ شده به همراه  تخم‌ مرغ و تکیه‌ های پیاز درست می ‌شود.

بوشی ماشونیبا: لذت خوردن و چشیدن طعم یک سالاد تند میوه‌ای از ترکیب شدن بی‌ نظیری از موز های خرد شده، اسلاید هایی از نارگیل تازه، زرد چوبه، برگ‌ های کاری  و زیره را در این تور از دست ندهید.

اگر اهل سفر و گشت و گذار به کشورهای خارجی هستید پیشنهاد می کنیم مقاله  تور ترکیه را نیز از دست ندهید

هتل های مالدیو

هتل‌ های دو و سه ستاره (ارزان) مالدیو: در مالدیو هیچ وقت به دنبال  اقامت در هتل‌ های 2 یا 3 ستاره ‌نباشید، اگر به هر نحوی دوست داشتید هزینه کمتری را پرداخت کنید بهتر است از اقامتگاه‌های بوم‌ گردی که به دست محلی‌ های آن منطقه ساخته شده است، استفاده کنید.

هتل جین ماله Hotel Jen Male)): از هتل  های ۴ ستاره‌ی تور مالدیو که در شهر ماله (پایتخت مالدیو)  قرار دارد می توان به هتل جین ماله اشاره داشت که بدون تردید یکی از بهترین انتخاب‌ ها برای اقامت کردن به همراه خانواده می‌ باشد. از امکاناتی که در این هتل برای گردشگران تدارک دیده شده است می توان به ترنسفر فرودگاهی، صبحانه، اسپا، اینترنت ، سالن بدنسازی  و خشک‌ شویی اشاره کرد.

هتل سنتارا راس فوشی مالدیو: هتل سنتارا راس فوشی یکی از شیک ترین و باشکوه ترین‌ هتل‌ های 5 ستاره  مالدیو برای ماه عسل است که دارای چشم اندازه فوق العاده‌ای می باشد. انقدر این هتل فضای رویایی دارد که شما به راحتی می ‌توانید با پای برهنه از هتل خارج شده و در روی ماسه‌ های سفید رنگ با همسر خود قدم بزنید. از امکانات موجود در این هتل صبحانه، استخر، سالن بدن سازی، اسپا و  پارکینگ و … می باشد.