بلیط هواپیمای ارزان
آنچه در این مطلب میخوانید:

برنامه ریزی در سفر یکی از مهم ترین اصول داشتن یک سفر ایده ال است. داشتن برنامه برای خرید بلیط هواپیمای ارزان، بلیط قطار، بلیط اتوبوس وحتی رزرو هتل با قیمت مناسب باعث می شود به درستی بتوانید سفر خود را از نظر مالی مدیریت کنید. دربین وسایل تردد، خودرو، قطار و هواپیما پر طرفدارهستند. در مورد سفر با خودرو و قطار که جزو سفرهای زمینی محسوب می شوند معمولا از نظر مدت زمان طی مسیر یکی بوده و میانگین هزینه ها برابر است. اما در مورد هواپیما هم از نظر زمان و هم هزینه تفاوت های آشکاری وجود دارد. مساله زمان موضوع بسیار مهمی است که باعث می شود علی رغم هزینه ای که پرداخت می شود اکثر مسافران تمایل به انتخاب هواپیما داشته باشند. در صورتی که شرایط برای استفاده از بلیط ارزان هواپیما وجود داشته باشد در کنار صرفه جویی در زمان، سفر با هواپیما به گزینه ایده الی جهت مسافرت تبدیل می شود.

افرادی که به واسطه کار، تحصیل و علل دیگر دائما در حال سفر هستند از جمله طرفداران بلیط ارزان هواپیما می باشند. حتی برای کسانی که زیاد اهل سفر نمی باشند صرفه جویی در هزینه های سفر مهم بوده و به دنبال این هستند که بتوانند بلیط هواپیما خود را با حداقل قیمت ممکن تهیه نمایند.

شرکت های هواپیمایی بر اساس برنامه ها و سیاست های خود، در زمان ها و فصول مختلف، برای بخشی از پرواز های خود قیمت های ویژه و آفر در نظر می گیرند.

انواع بلیط هواپیما و بلیط ارزان

 

دو نوع بلیط هواپیما به صورت بلیط سیستمی و بلیط چارتر وجود دارد. قیمت بلیط سیستمی مستقیما از طرف شرکت هواپیمایی تعیین می شود وقیمت آن ثابت بوده و تفاوتی ندارد که شما از چه روشی بلیط سیستمی را تهیه کنید. بلیط سیستمی یک بلیط مطمئن است و قابلیت استرداد و کنسل کردن را دارد. البته شرایط کنسل کردن در شرکت های هواپیمایی مختلف، متفاوت است. ولی یک قانون کلی در تمام شرکت های هواپیمایی این است که هر چقدر دیرتر بلیط خود را کنسل کنید باید جریمه بیشتری بپردازید. بلیط سیستمی معمولا برای سفرهای برنامه ریزی شده از قبل و معین گزینه بسیار مناسبی است. نوع دیگر از بلیط که اکثر افراد به نام بلیط زیر قیمت آن را می شناسند، بلیط چارتر است. پس  می توان گفت که بلیط چارتر در اکثر اوقات از سیستمی کم هزینه تر است اما این مساله یک قانون حتمی نیست و ممکن است شما در یک شرایط خاص بلیط سیستمی را خیلی ارزان تر از بلیط چارتر تهیه کنید. چارتر کننده تمام یا بخشی از بلیط های شرکت هواپیمایی را خریده و به مرور و با جذب مسافران، بلیط ها را به فروش می رساند. بلیط چارتر یکی از روش های خرید بلیط ارزان هواپیما است. در زمان پایین بودن تقاضا معمولا فروشنده، بلیط ها را تحت عنوان چارتر با قیمت پایین تر به فروش می رساند تا متضرر نشود. البته در زمان هایی که تقاضا برای سفر زیاد است مانند تعطیلات یا ایام خاص اختلافی بین قیمت بلیط سیستمی و بلیط چارتر وجود ندارد اما در زمان هایی که استقبال برای سفر کم است پیرامون بلیط های ارزان هواپیما بلیط های چارتر جذاب تر هستند. تفاوت بلیط چارتر با سیستمی به غیر از هزینه در این است که استرداد بلیط های چارتر نسبت به سیستمی سخت تر است. لازم به یادآوری است که در هواپیمایی که با آن پرواز می کنید و نوع خدمات و امکانات هیچ فرقی بین دو نوع بلیط چارتر و سیستمی وجود ندارد وتفاوتشان تنها در زمانی است که بلیط تهیه می شود و هزینه ای که بابت آن پرداخت می کنید. البته یک نوع بلیط هواپیمای ارزان هم به فروش می رسد که تحت عنوان بلیط لحظه آخری است. در واقع بلیط لحظه آخری همان بلیط چارتر است فقط تا زمان پرواز فرصت بسیار کوتاه است و به دلیل فروخته نشدن بلیط ها را با قیمت بسیار پایین تر عرضه می کنند. برای استفاده از بلیط لحظه آخری باید در هر لحظه و تحت هر شرایطی آمادگی سفر را داشته باشید.

جهت چگونگی انتخاب یک پرواز مناسب مقاله خرید بلیط هواپیما را دنبال نمایید

چگونه از بلیط ارزان هواپیما مطلع شویم؟

 

یکی از روش هایی که می توانید از طریق آن از عرضه بلیط هواپیمای ارزان قیمت اطلاع پیدا کنید استفاده از سیستم تغییر قیمت و تقویم قیمتی شرکت های هواپیمایی است. در زمان جستجو برای خرید بلیط به جز تاریخی که قصد سفر دارید، با دیدن چند روز قبل و بعد می توانید ارزان ترین قیمت بلیط را نیز ببینید و در شرایطی که امکان تغییر تاریخ سفر برایتان مهیا باشد از بلیط ارزان استفاده کنید.

عوامل موثر در بلیط ارزان قیمت هواپیما

 

در مورد تهیه بلیط هواپیمای ارزان در زمان سفر، خیلی بیشتر از مسیر و مقصد اهمیت دارد. البته این موضوع در مورد مسیرهای پر رفت و آمد همیشه صدق نمی کند و میزان تقاضا تاثیر مهمی در تعیین قیمت بلیط دارد. در زمان هایی که مسافرت ها زیاد است کمتر بلیط های ارزان وجود دارد. در فصل ها و روزهایی که مردم کمتر به سفر می روند، احتمال عرضه بلیط های ارزان نیز افزایش می یابد. موکول کردن سفر به اواسط هفته یا زمانی به جز تعطیلات و ایام پر تقاضا می تواند خرید بلیط ارزان را برای شما آسان کند. میزان بار مجاز قابل حمل یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت بلیط است. در شرکت های هواپیمایی گوناگون قوانین مختلفی پیرامون میزان باری که مسافران مجاز هستند همراه خود داشته باشند، وجود دارد. معمولا هر چه بلیط هواپیما گران تر باشد اجازه حمل بار بیشتری نیز به مسافر داده می شود. پس اگر نمی خواهید بار زیادی حمل کنید ازایر لاین هایی با حد مجاز کم حمل بار می توانید بلیط ارزان تهیه کنید. یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت بلیط را می توان در مورد فرودگاه های اصلی و فرعی جستجو کرد. در شهر های دارای دو فرودگاه یکی از فرودگاه ها به عنوان فرودگاه اصلی است و دیگری که پروازهای کمتری دارد فرودگاه فرعی بوده و قیمت بلیط نیز در فرودگاه های فرعی ارزان تر است.

همیشه بلیط ارزان قیمت گزینه بهتری نیست

 

دقت داشته باشید که همیشه بلیط هواپیمای ارزان قیمت برای شما به صرفه نخواهد بود. در زمانی که همراه کودکان سفرمی کنید بلیط سیستمی انتخاب مناسب تری است زیرا بلیط چارتر برای بزرگسالان و کودکان به یک قیمت است ولی در بلیط سیستمی بابت بلیط کودکان مبلغ کمتری می پردازید. هم چنین اگر بلیط ارزان شما چارتر باشد و شما به هر دلیلی بخواهید بلیط خود را کنسل کنید باید درصد بالایی جهت جریمه استرداد پرداخت کنید.

تفاوت امکانات و خدمات در بلیط ارزان قیمت

تصور نکنید که چون بلیط ارزان تری تهیه کرده اید خدمات و امکانات کمتری دریافت خواهید کرد زیرا هیچ تفاوتی با سایر مسافران نداشته و خدمات ارائه شده به شما با هزینه پرداختی شما هیچ ارتباطی ندارد. البته این موضوع درباره مسافران بیزنس کلاس و فرست کلاس مثتثنی است و آن ها خدمات بیشتری دریافت می کنند.

تاثیر ساعت پرواز در قیمت بلیط

 

نکته بسیار مهم این است که ساعت پرواز در قیمت بلیط آن دارای اهمیت است. معمولا بلیط های آخر شب نسبت به بلیط های طول روز ارزان تر هستند.

بلیط هواپیمای ارزان مخصوص مسیرهای خاصی نیست

عامل اصلی و مهم در تعیین قیمت بلیط هواپیما، زمانی است که برای سفر در نظر می گیرید پس اگر یک زمان مناسب برای سفر خود انتخاب کنید می توانید در تمام مسیرها بلیط ارزان قیمت تهیه کنید.

انواع کلاس پرواز و تاثیر آن در قیمت بلیط

 

یکی دیگر از نکات مهم تاثیر گذار در قیمت بلیط، کلاس پرواز می باشد. مجموع کلاس های پرواز را می توان در سه نوع فرست کلاس، بیزنس کلاس واکونومی کلاس تقسیم بندی کرد. بهترین و پرهزینه ترین نوع بلیط فرست کلاس می باشد. بعد از فرست کلاس، بیزنس کلاس است که قیمت آن بالا می باشد اما نسبت به فرست کلاس در مرتبه بعدی جای می گیرد. ارزان ترین نوع بلیط هواپیما که در اختیار عموم مردم خواهد بود اکونومی کلاس است.

مناسب ترین زمان خرید بلیط هواپیما

 

معمولا در اواسط هفته و فصول آف سیزن یا همان فصل هایی که متقاضی برای سفر کم است، می توان بلیط هواپیمای ارزان قیمت پیدا کرد. در این زمان ها به دلیل کمبود مسافر شرکت های هواپیمایی با به حداقل رساندن قیمت های خود سعی در جذب مسافر و فروش بلیط های خود دارند. اما در فصول شلوغ یا همان پیک سیزن پیشنهاد ما برای تهیه بلیط با قیمت مناسب حداقل 30 روز مانده به سفر می باشد. به طور کلی برای این که بتوانید از مزیت های پرواز با کمترین قیمت استفاده کنید در سفرهای داخلی بهتر است 2 الی 3 هفته و در سفر های خارجی 2 الی 3 ماه قبل سفر بلیط خود را تهیه کنید. نکته مهم دیگر در تهیه بلیط ارزان قیمت سایت هایی است که شما بلیط خود را از آن جا تهیه می کنید. اگر سایتی که شما برای خرید بلیط انتخاب می کنید از نظر انواع بلیط های هواپیما با قیمت های مناسب کامل نباشد شما این امکان را نخواهید داشت که ارزان ترین بلیط مربوط به مسیر خود را پیدا کنید و به خاطر کامل نبودن مجموعه بلیط های آن سایت شما بلیط ارزان را از دست می دهید. هر بلیط ویژگی های مختلفی مانند نوع هواپیما، نوع کلاس پرواز، فرودگاه مقصد و خدماتی که به شما ارائه می دهند، دارد که تاثیر به سزایی در قیمت بلیط می گذارد پس در هنگام جستجو با مشخص کردن فیلترهای مورد نظر خود و محدوده قیمت مد نظرتان یا ترتیب قیمت ها از کمترین به بیشترین انتخاب مناسب تری داشته باشید. پیشنهاد می کنیم در فاصله های زمانی مناسب و به طور دائم قیمت ها را چک کنید و در بهترین زمان و با توجه به شرایط خود، بلیط ارزان قیمت را خریداری نمایید. این کار نیاز به حوصله و صبور بودن شما و دقت زیاد در جستجو دارد و کار سخت و دشواری نمی باشد.

امتیاز دهید

مشاوره و رزرو تور

هم‌اکنون پاسخگوی شما هستیم

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *