تورتبریز

تور تبریز یکی از محبوب ترین تورها بین تورهای داخلی بین مردم می باشد و هر ساله مردم زیادی به دلایل مختلف که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد ، تبریز را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند . تبریز یکی از کلان شهر ها و مهم ترین شهر های ایران است که در شمال غربی کشور و استان آذربایجان شرقی قرار گرفته  . شهر تبریز به عنوان قطب مسائل سیاسی ، اجتماعی ، بازرگانی ، فرهنگی ، نظامی و … این منطقه از ایران نیز شناخته می شود . و از جایگاه ممتازی در کشور برخوردار است . و از گذشته های دور تا اکنون اتفاقات مهمی در این شهر رخ داده است . این شهر در مدت زمان زیادی به عنوان پایتخت ایران انتخاب شده بود و در طول حکومت خوارزمشاهیان ، روادیان ، آق‌قویونلوه ها ، اتابکان ، جلایریان ، ایلخانان ، چوپانیان ، صفویان ، قراقویونلوها پایتخت ایران بوده است . همچنین در طول زمان هایی که پایتخت نبوده جز شهر هایی مهم به حساب می آمده است که بسیاری از اشرف زادگان و بزرگان کشور در این شهر زندگی می کردند . این شهر بنا به اتفاقات و ویژگی هایی که دارد دارای لقب نیز می باشد که شاید بسیاری از افراد این شهر را با این نام بشناسند . این القاب و ویژگی های مهم این شهر عبارت است از :‌شهر بدون گدا ،‌ امن‌ترین شهر ایران ، مهد سرمایه‌گذاری ایران ، قطب خودروسازی ایران ، دومین شهر در جذب گردشگر سلامت در ایران ، پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ ، شهر جهانی بافت فرش ،‌ یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران ، دومین شهر دانشگاهی و صنعتی ایران ، شهر شکلاتی ایران ، شهر زیرگذرها و روگذرها ، دومین شهر بلندمرتبه‌ساز ایران ، قطب تولید موتور دیزل خاورمیانه ، و … که با توجه به افتخارات این شهر انتخاب شده اند . مردم این شهر به زبان ترکی آذربایجانی ، ترکی آذری البته با لهجه تبریزی در بیشتر مواقع صحبت می کنند ، اما باز زبان رسمی اموزش و ادارات فارسی می باشد . و بیشتر مردم این شهر مسلمان و پیرو مذهب شیعهٔ دوازده‌امامی هستند . اما باز هم اقوامی با دین های مختلف نیز در این شهر زندگی می کنند . از نظر جمعیت نیز این شهر طبق آمار سال ۹۵ دارای ۱٬۵۹۳٬۳۷۳ نفر جمعیت می باشد و از نظر مساحت نیز سومین شهر ایران در رتبه بندی می باشد ، با مساحت ۲۴۴/۵۱ کیلو متر مربع . تبریز امروزه به دلیل پیشرفت هایی که کرده  به دنیای مدرن وارد شده است ، و یکی از شهر های مدرن و پیشرفته ایران به حساب می آید و در کنار این پیشرفت فرهنگ سنتی خود را نیز نگه داشته اند زیرا این شهر دارای اقوامی با فرهنگ غنی و چندین ساله می باشد .

شرایط آب و هوایی تور تبریز برای سفر

 

آب و هوای تبریز
آب و هوای تبریز

تور تبریز برای سفر می تواند انتخاب خوبی برای تعطیلات شما باشد زیرا علاوه بر مکان های دیدنی بسیار که شما می توانید با سفر به این شهر از آنها دیدن کنید این شهر دارای آب هوایی مناسب در تابستان می باشد ، در حالت کلی اگر بخوهیم درباره شرایط آب و هوایی تبریز سخن بگوییم  باید گفت که با توجه به این که این شهر در ارتفاعات کوهستانی قرار گرفته است در زمستان هوایی سرد دارد . در پاییز و بهار هوایی معتدل و بارانی و همچنین در تابستان نیز هوایی گرم و خشک دارد . یعنی شما هر گونه شرایط آب و هوایی را که دوست داشته باشید می توانید در فصل مناسب به این شهر سفر کنید . زیرا تبریز دارای هر نوع آب و هوا در فصل های مختلف می باشد . اگر بخواهیم به میانگین دما ی هوا در این شهر اشاره کنیم میانگین به این گونه است که در گرم ترین حالت که در ماه تیر رخ می دهد دما به ۲۵.۴ سانتی‌ گراد نیز می رسد . در سردترین قسمت سال یعنی ماه دی دما به طور میانگین -۲.۵ می باشد که از این نیز پایین تر می تواند برود . از نظر بارندگی نیز این شهر معمولا در بهار و پاییز بارش مکرر باران دارد و همچنین در زمستان و پاییز نیز امکان بارش برف بسیار بالا است . در تابستان هم به دلیل اینکه هوا گرم است بارش شدیدی مشاهده نمی شود و ممکن است باران های لحظه ای وکوتاه مدت داشته باشد و در این فصل از سال در تبریز بیشتر هوا آفتابی است.

بهترین زمان برای سفر به تبریز

 

 

بپرسید که بهترین زمان برای سفر با تور تبریز چه موقع است ؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که این سوال بسته به سلیقه افراد متفاوت است و با توجه به شرایط متفاوتی می توان آن را بررسی کرد که ما در این مقاله به برخی از این عوامل اشاره خواهیم کرد این سوال را از جنبه های مختلف می توانیم برسی کنیم که عبارت اند از :

۱ ) بهترین زمان بر اساس آب و هوا : یکی از عواملی که برخی از افراد با توجه به آن برنامه خود را تنظیم می کنند ، شرایط آب و هوایی مقصد مورد نظر می باشد ، شهر تبریز همان طور که در قسمت قبل گفتیم دارای شرایط آب و هوایی متفاوت در هر فصل می باشد این شهر معمولا دارای زمستان های سرد می باشد و تابستان های این شهر نیز دارای آفتاب سوزان می باشد در بهار و پاییز نیز هوا متعادل و ابری می باشد . که شما بسته به نوع علاقه خود می توانید زمان مورد نظر برای سفر را انتخاب کنید ، اما پیشنهاد بیشتر افراد سفر در ماه بهار و اوایل خراد ماه است زیرا این زمان بهترین موقع برای لذت بردن از هوایی متعادل در این شهر می باشد اما باز هم می گوییم که این به سلیقه شما بستگی دارد که چه زمانی به تبریز سفر کنید .

۲ ‌) بهترین زمان بر اساس شلوغ‌ترین و خلوت‌ترین زمان ها : معمولا شلوغ ترین فصل های تبریز فصل بهار و تابستان می باشد زیرا این شهر کوهستانی در این فصل علاوه بر داشتن هوایی مناسب نسبت به دیگر شهرهای کشور در این فصل فستیوال ها و جشواره هایی خاص و زیبایی که افراد مشتاق شرکت در آنها هستند را نیز دارد به همین دلیل تعداد سفر ها در این زمان زیاد است اما زمستان خلوت‌ ترین موقع شهر از نظر مسافر است زیرا این شهر زمستان های سردی دارد که بسیاری از افراد علاقه ای به سفر با تور تبریز در زمان های سرد سال را ندارد و این شهر در این فصل مسافران کمی دارد .

 

????????پیشنهاد میکنیم مقاله تور ترکیه را ازدست ندهید با مطالب مفیدی روبه رو خواهید شد????????

 

مناطق دیدنی و جذاب شهر زیبای تبریز

 

مناطق دینی تبریز

این شهر زیبا مناطق دیدنی زیادی در حوزه های مختلف دارد که باعث جذب مسافران زیادی برای تور تبریز در طول سال شده است ما در این قسمت از مقاله قصد داریم که به برسی هر یک از آنها بپردازیم و برای هر یک مثال هایی نام آشنا از مناطق دیدنی شهر بزنیم :

۱ )‌ اماکن تاریخی : تبریز به دلیل قدمت طولانی که دارد از نظر بناها و اماکن تاریخی شهری غنی به حساب می آید و اگر علاقه به اماکن تاریخی دارید این شهر می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد.  از مهم ترین اماکن تاریخی تبریز عبارت است از : کاخ شهرداری تبریز ، کاخ استانداری آذربایجان شرقی ، خانه گنجه‌ای‌زاده ، خانهٔ بهنام ، خانه مشروطه ( خانه کوزه‌کنانی ) ، ارگ تبریز ، مسجد کبود و … این شهر علاوه بر این اماکن و بنا های قدیمی دارای مساجد تاریخی زیادی نیز می باشد که عبارت است از :‌ مسجد اسماعیل خاله اوغلی ، مسجد علی‌شاه ، مسجد سید المحققین ، مسجد ملاباشی ، مسجد ثقهالاسلام ، مسجد حسن پادشاه ، مسجد دال ذال ، مسجد جامع ، مسجد شاهزاده ، مسجد ظهیریه ، مسجد کبود ، مسجد حاج صفرعلی ، مسجد خزینه ، مسجد صاحب‌الامر ( شاه طهماسب یکم ) ، مسجد کاظمی ، مسجد مجتهد ، میرزاصادق‌آقا ، مسجد صادقیه ، مسجد مقبره ، مسجد استاد و شاگرد ، مسجدمسجد میرزا مهدی قاری ، مسجد قراملک و … . همچنین این شهر از نظر تعداد موزه نیز بعد از تهران در مرتب دوم قرار دارد این شهر دارا ۱۷ موزه می باشد که از میراث تاریخی نگه داری می کند . که برخی از معروف ترین آنها عبارت است از موزه عصر آهن ، موزه مشروطه ، موزه قاجار ، موزه تاریخ طبیعی ،‌ موزهٔ آذربایجان و … .

۲ ) اماکن تفریحی : شهر تبریز از نظر وجود اماکن تفریحی نیز شهری غنی به حساب می آید . تبریز طبق داده های رسمی دارای ۱۳۲ پارک می باشد که این تعداد شامل ۴۵ پارک همسایه‌ای ، ۵۲ پارک محله‌ای ، ۲۵ پارک ناحیه‌ای ، ۶ پارک منطقه‌ای و ۴ پارک شهری می باشد ، در تبریز هشت پارک بزرگ وجود دارد که گنجایش هزاران نفر را دارند ; که برخی از انها عبارت اند از پارک شاه‌گلی ، پارک گلستان ، مجموعه تفریحی باغلارباغی در شرق تبریز ، پارک بزرگ تبریز و … .

۳ ) مراکز خرید مدرن ، سینماها ، و … نیز از دیگر مکان هایی است که می توانید در سفر خود با تور تبریز بروید .

سوغاتی های فوق العاده تور تبریز

 

سوغاتی های تبریز
سوغاتی های تبریز

تور تبریز می تواند جذاب و زیبا باشد این شهر یکی از شهر هایی است که دارای سوغاتی های زیادی است. که شما می توانید برای عزیزان خود خریداری کنید برخی از مهم ترین سوغاتی های تبریز عبارت است از :

۱ ) شیرینی نوقا

۲ ) شیرینی اریس

۳ ) قرابیه تبریز

۴ ) باقلوا معروف‌ترین سوغات تبریز

۵ ) شیرینی کنجدی

۶ ) شیرینی لطیفه تبریزی

۷ ) حلوا بَزَرَک یا همان زَرَه حلواسی

۸ ) ایشلی کوکه که موعی نان روغنی می باشد

۹ ) چورتمه ( ریس خشک )

۱۰ ) شیرینی پیچ انگشتی ( پفک گردویی )

۱۱ ) مربای گل سرخ

۱۲ ) عسل سهند

۱۳ ) پنیر تبریزی

۱۴ )‌ چرم تبریز

۱۵ ) قالی تبریز

۱۶ ) وَرَنی بافی ( سوماک )

۱۷ ) نقره کاری

۱۸ ) منبت کاری

۱۹ ) گلیم بافی

از مهم ترین و معروف ترین کالا هایی هستند که شما می توانید در حین سفر با تورتبریز به این شهر می توانید برای خود خریداری کنید .

 

موقعیت مکانی شهر تبریز

موقعیت مکانی شهر تبریز
موقعیت مکانی شهر تبریز

شهر تبریز یکی از مهم ترین و بزرگ ترین شهر های است که در شمال غربی ایران در استان آذربایجان شرقی قرار دارد . این شهر دارای قدمتی طولانی است و از شهرهای قدیمی ایران به حساب می آید و در مدت حکومت بسیاری از پادشاهان و اقوام این شهر پایتخت ایران بوده است به همین دلیل اتفاقات زیادی را به خود دیده و در بسیاری از مسائل سیاسی و اجتماعی در میدان حضور داشته است . امروزه نیز این شهر از شهرهای اصلی ایران به حساب می آید و به دلیل عوامل مختلفی بسیاری از افراد این شهر را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند .

 

مزیت استفاده از تور برای سفر به تبریز

سفرباتور به تبریز
سفرباتور به تبریز

سفر به تبریز بنا به دلایل مختلف و زیادی می تواند انتخاب شود ، این شهر دارای امکانات زیادی برای افراد می باشد از جمله وجود مراکز خرید مدرن ، انواع بازار ها ، وجود انواع کالا های سنتی ، اتوبوس و مترو و دیگر لوازم حمل و نقل عمومی که در این شهر فعالیت می کنند. وجود اماکن دیدنی زیاد در هر حوزه مانند انواع اماکن تاریخی و یا تفریحی که در قسمت های قبل برخی از مهم ترین آنها را نام بردیم . وجود افراد خونگرم و مهمان نواز و فرهنگ غنی که باعث می شود شما در این شهر احساس راحتی کنید و به راحتی در این شهر رفت و آمد کنید . داشتن آب و هوایی خوب و متعادل در برخی از ماه های سال و بسیاری از عوامل دیگر ، که شما می توانید در صورت علاقه داخل اینترنت جست و جو کنید و اطلاعات بیشتری را از این شهر به دست بیاورید و یا می توانید با آژانس های مسافرتی ارتباط بگیرد و از آنها از شرایط و قیمت های تور تبریز با خبر بشوید .