همگی ما در رابطه با جاهای دیدنی و مرموز چیزهای بسیار زیادی شنیده ایم
مکانهایی که در رابطه با آن بعضا حتی افسانه هایی شگقت انگیز وجود دارد انگار که از دنیایی به غیر از جهان ما وارد  این کره شده اند.بسیاری از این مکانهای زیبا و جذاب برای بعضی افراد شگفت انگیز و برای بعضی دیگر خسته کننده است  پس به درستی که زیبایی ها یک خصیصه درونی است. پس اگر موافق بهتر است سخن را کوتاه و باهم سری به این مکان های دیدنی بزنیم و بیشتر با دنیای زیبای شگقتی ها آشنا شویم.

تونل عشق،اوکراین

تونل شگفت انگیز عشاق در اوکراین

یک خط راه آن به طول ۱.۸ که دراعماق جنگلهای اوکراین پنهان شده است. اگر از این مکان زیبا دیدن کنید اولین چیزی که شما را شگقت زده می نماید سکوتی است که حاکم بر آن جو و منظره زیباست.لذا بسیاری از عشاق آن را برای گشت و گذار و یا حتی پیشنهاد ازدواج انتخاب میکنند و از انصاف هم نگذریم محیطی بکر و خاص برای گرفتن عکس و یا فیلم یادگاری  است. فقط باید کرد که ساعت ورود و خروج قطار را هم در نظر بگیرید.

صومعه های مته اورا (Meteora)

صومعه های مته اورا (Meteora)

مته اورا معروف به صخره های معلق در هوا از نظر لغوی شبیه به کلمه Meteorite به معنی شهاب سنگ می باشد. مته اورا یکی از بزرگ ترین و مهم ترین مجموعه های کلیسای ارتدکس شرقی در یونان است و بعد از کوه آتوس در رده دوم اهمیت قرار دارد.

این ۶ صومعه روی ماسه سنگ طبیعی ستون‌هایی سنگی در شمال غربی لبه ی دشت تسالیدر نزدیکی رودخانه ی پاینس و کوههای پینداس در یونان مرکزی ساخته شده‌اند.

دریاچه های پلیتویس (The Plitvice Lakes)

دریاچه های پلیتویس (The Plitvice Lakes)

به راستی که این مکان یکی از بینظیرترین و شگقت انگیزترن و خیره کننده ترین مکانهای دنیاست .پارکی با دریاچه های چشم نواز و مجموعه ای از آبشارهای کریستالی در کرواسی که مادر آژانس هواپیمایی مهرآسمان گشت پیشنهاد میکنیم اگر سری به کرواسی زدین حتما از این مکان دیدن کنید

دریاچه خون (Lake Of Blood) در بولیوی

دریاچه خون (Lake Of Blood) در بولیوی

لاگونا کلورادا ، یا تالاب سرخ ، یک دریاچه نمک کم عمق است که در ارتفاع ۱۴۰۰۰ پایی در جنوب غربی آلتی پلانوی بولیوی ، در داخل ذخیره گاه ملی جانوران آندو آدواروآروآوا و نزدیک مرز شیلی واقع شده است. این دریاچه نمکی با انبوهی از جزایر سفید و انباشته از بوراکس ، کمتر از سه فوت عمق دارد و به دلیل وجود انواع جلبکهایی که در آب نمک رشد می کنند ، رنگ آن قرمز رنگ است. دریاچه غنی از پلانکتون تعداد زیادی از فلامینگوهای جیمز در معرض خطر را به تصویر می کشد ، که یکی دیگر از نقاط برجسته دریاچه است

بیشتر مناظر اطراف لاگونا کلورادا سنگهای صحرایی و ذخایر نمکی است. دمای هوا غالباً در هنگام طلوع فجر به زیر یخ می زند اما در ماه های تابستان به طور مناسب آب و هوای خود را گرم می کند و باعث می شود گشت و گذار در این منطقه بسیار دلپذیر باشد. مکان معروف دیگر ، نمکزارهای سالار دی اویونی ، خیلی دور نیست.

برج معکوس Quinta De Regaleira در پرتغال

برجی عجیب و با شکوه در پرتغال و نزدیک به شهر تاریخی sintra که بخاطر موقعیت برعکس و تونل مانندی که داره به برج معکوس معروفه. در واقع این برج چاه عمیق ۲۷ اینچیه  و اونقدر عجیب و زیبا ساخته شده که شمارو حیرت زده میکنه. معمولا وقتی فردی اولین بار از این برج دیدن میکنه دچار سردرگمی میشه و هر فرد می تونه با تهیه بلیطی حدودی ۶ یورو از این برج، باغ و قصر کنارش دیدن کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *