خرید بلیط هواپیما

مشاوره ویزا

ویزای توریستی، تحصیلی، وقت سفارت و پیکاپ پاسپورت

021-66700740

با ما تماس بگیرید

توضیحات خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما : دیگر مانند گذشته لازم نیست تا برای خرید بلیط سختی های زیادی بکشید و در ترافیک سنگین خیابان ها که جای پارک نباشد، به آژانس های مختلف سر بزنید. یکی از داستان های خیلی جالب در رشد تکنولوژی را می توان به خرید بلیط هواپیما و سفر هوایی نسبت داد.

تغییرهای بسیاری در یک قرن اخیر در این زمینه به وجود آمده که روند متغییری را در بر داشته است. در دوران گذشته مسافرت کردن با هواپیما فقط مخصوص یک قشر خاص بود و افراد ثروتمند برای کارهای تجاری خود از این وسیله استفاده می کردند. به تدریج با کم شدن قیمت بلیط هواپیما و بهبود در اتفاق افتاده و رشد بیشتر در این عرصه مردم عادی هم توانستند با آن به مسافرت بروند.

تا به امروز که تقریبا می توان گفت قسمت زیادی از مردم تجربه پرواز کردن با هواپیما را دارند. البته این نکته قابل بیان است که متاسفانه کشور ما در این زمینه چند سالی عقب تر است ولی ان شالله  دیر یا زود شاهد رشد بیشتر این سبک در سفرهای خود خواهیم بود. اکنون با هم به بررسی مراحل خرید بلیط هواپیما می پردازیم. از ابتدای خرید تا مرحله نهایی شدن بلیط هواپیمایی شما، این مراحل را می توان عنوان کرد:

1- وارد کردن اطلاعات سفر

2- انتخاب پرواز

3- سبد خرید

4- تایید اطلاعات

5- پرداخت

جستجوی پروازهای دلخواه

اولین پروسه درخرید بلیط هواپیما جستجو کردن پروازهای مسیر و تاریخ مکانی که قصد سفر به آن جا را دارید و انتخاب شهر مبدا و مقصد، تعداد مسافرین. که این جستجو را می توان هم با زبان فارسی و هم انگلیسی انجام داد. شما به راحتی می توانید با پر کردن یک فرم ساده که در آن مشخص می کنید قصد خرید بلیط یک طرفه یا رفت و برگشت را دارید کار خود را شروع کنید. اگردر فرم پرواز بخش یک طرفه را انتخاب نمایید تاریخ برگشت برایتان غیرفعال است. به شما توصیه می کنیم در پروازهای رفت و برگشت خود حتی المقدور بلیط را از یک شرکت انتخاب نمایید، تا اگر به هر نحوی پروازتان به تاخیر افتاد و یا قصد کنسلی را داشتید، جریمه ای پرداخت نکنید. در مرحله بعدی به سراغ مشخص کردن مبدا و مقصد سفر می رویم. در این صورت با انتخاب نام فرودگاه و تقویمی که به شما نمایش داده می شود، قادرید روز پرواز را تعیین کنید. اگر بلیط شما رفت و برگشت بود به هیچ عنوان نمی توان گفت که تاریخ رفت بعد از تاریخ برگشت باشد. به این نکته توجه کنید که تاریخ ها تنها از روی تقویم نمایش داده شده در روی سیستم قابل تغییر و انتخاب هستند.

از نکات مهم در ورود اطلاعات مشخص کردن تعداد نفرات است. قیمت نمایش داده شده بر اساس ظرفیت مورد نیاز و ظرفیت موجود کلاس های پروازی یا همان چارترکنندگان گوناگون است. قیمت بلیط هواپیما برای نوزاد (زیر دو سال سن) مربوط به بیمه، مالیات و عوارض است ولی در اصل صندلی برای آن ها اختصاص داده نمی شود. قیمت بلیط کودکان (بین 2 تا 12 سال سن ) در پروازهایی که به شکل چارتری انجام می شود تقریبا برابر بزرگسالان است اما در پروازهای سیستمی می توان گفت این قیمت نصف می شود. با تکمیل شدن فرم جستجو یک بار دیگر به طور دقیق آن را بررسی و در نهایت روی دکمه جستجو کلیک کنید.

آیا مایل هستید بدانید ویژگی های که باعث میشود به یک آژانس هواپیمایی  اعتماد کنیم چیست؟ مقاله آژانس هواپیمایی خوب و ویژگی های آن را دنبال نمایید.

انتخاب مناسبترین پرواز

بعد از تکمیل شدن فرم و کلیک کردن روی دکمه جستجو، به صفحه انتخاب پرواز می رسیم. در ابتدا کمی منتظر شوید تا اطلاعات پروازها بارگذاری شود. اگر در جستجو پروازی که مد نظرتان است، چیزی پیدا نکردید به علت این است که پروازی در این مسیر انجام نمی شود، یا به عبارت دقیق تر پروازهای این مسیر در تاریخی که شما انتخاب می کنید صورت نمی گیرد. به شما پیشنهاد می کنیم تاریخ پرواز خود را جابجا کرده یا از پروازهای اتصالی استفاده کنید. با پیدا شدن پروازها، اطلاعات کامل آن ها در لیستی برای شما نمایش داده می شود که اطلاعات 10 پرواز اول از همه ارزانتر بوده و به ترتیب تا آخر می توانید آن ها را ببینید. اگر در پروازی کمتر از 9 نفر صندلی خالی بود، تعداد باقیمانده در ردیف مقابل آن نوشته می شود.

بیشتر پروازها دارای دو برچسب هستند. اولین علامت مربوط به “گارانتی ارزانترین قیمت” که در پروازهای سیستمی اعمال شده و دارای گارانتی می باشد. در هنگام خرید بلیط هواپیما، هیچ وب سایت فروش بلیط اینترنتی یا آژانس مسافرتی که دارای کلاس و شرایط کنسلی برابر هستند نمی توانند، با قیمت کمتر آن را عرضه کنند. دومین علامت مربوط به “گارانتی اعتبار چارترکننده” است که ضامن اعتبار چارترکننده پرواز می باشد. لیست تمام پروازهایی که به صورت چارتری انجام می شود به تفکیک قیمت و ساعت پرواز آن ها است که هر 5 دقیقه یک بار باید آن را رفرش کرد تا اطلاعات درستی را داشته باشیم.

برای مشاهده جزئیات بلیط هواپیمای خود بهتر است به قسمت مشاهده جزئیات مراجعه کنید. در این قسمت می توانید موارد زیر را به دقت ببینید.

شماره پرواز

این بخش توسط ایرلاین ها تعیین می شود و برای هر پرواز و مسیر عدد متفاوتی دارد.

کلاس پروازی

کلاس های پروازی می توانند به شکل های اقتصادی (اکونومی )، کلاس درجه یک (فرست کلس ) یا تجاری (بیزینسی) باشد.

کلاس نرخی

بعد از کلاس پروازی گزینه دیگری که در روی قیمت، شرایط استرداد بلیط و تا حدودی خدمات خرید بلیط هواپیما تاثیر گذار است، کلاس نرخی است. هر کلاس نرخی دارای قوانین ویژه و مختلفی در میزان درصد جریمه ی استرداد بلیط هواپیما و میزان بار دارد.

میزان بار مجاز

میزان باری که هر فرد می تواند در هر سفر همراه خود در هواپیما داشته باشد، دو نوع است. اولین نمونه باری است که می توان با خود به داخل کابین برد و نوع دوم چمدانی که در ابتدا به قسمت بار هواپیما تحویل داده می شود. مقدار و اندازه بار همراه هر شخص طبق سیاست های شرکت هواپیمایی، کلاس نرخی و کلاس پروازی متغیر است.

مدل هواپیما

کیفیت سفر با مدل های گوناگون هواپیما می تواند تاثیر گذار باشد. اینکه سوار یک هواپیمای ایرباس باشید یا بوئینگ یا حتی فوکر ممکن است برای برخی از خریداران بلیط هواپیما دارای اهمیت زیادی باشد.

مدت زمان پرواز

اگر در روی علامت سوال کوچکی که در کنار کلاس نرخی است بزنید می توان قوانین استرداد هر بلیط را مشاهده کرد. اگر این علامت در کنار کلاس نرخی نباشد یعنی بلیط مورد نظر شما از راه چارترکننده غیرقابل استرداد است

توضیحات خرید آنلاین بلیط هواپیما

خرید آنلاین بلیط هواپیما امروزه بسیار رایج شده است ، چرا که امروزه به دلیل گسترش اینترنت جای به جای زندگی ما ، باعث شده است که برخی از سامانه های معتبر این شرایط را فراهم کنند . شما کاربران به راحتی در هر شرایطی فقط کافی است که به اینترنت متصل شوید و بلیط مورد نظر خود را به راحتی خریداری و رزرو کنید . این اقدام باعث شد که دیگر نیاز نباشد برای خرید بلیط هواپیما ساعت ها راه را طی کنید و به شرکت های هواپیمایی بروید و بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید . خرید آنلاین بلیط ها دارای برخی از مزایا و ویژگی هایی است که بسیاری از افراد استفاده از این پایگاه های آنلاین را به خرید حضوری ترجیح می دهند ، که در قسمت های بعد به این مزیت ها نیز اشاره خواهیم کرد

مزیت های بالای خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین

خرید آنلاین بلیط هواپیما دارای برخی از مزیت ها می باشد که بسیاری از افراد را در دنیا علاقه مند به استفاده از آن کرده که بلیط های خود را از طریق پایگاه های آنلاین خریداری کنند ، در ادامه این مقاله قصد داریم به برخی از مهم ترین مزیت های خرید آنلاین بلیط های هواپیما اشاره کنیم تا بیشتر با این نوع خرید آشنا شوید . این مزایا عبارت اند از :

۱ ) راحتی و دسترسی بالا : اولین و آشکار ترین ویژگی و مزیت خرید آنلاین بلیط اینترنت این است که مهم نیست شما کجا هستید ؟ خانه هستید یا در محیط کار و … فرقی ندارد  شما هر کجا باشید می توانید با اتصال به اینترنت و کارت بانکی خود بلیط خود را خریداری کنید .

۲ ) شما در طول شبانه روز در هر موقع که بخواهید می توانید بلیط را خریداری کنید . یعنی اینکه در پایگاه های فروش آنلاین بلیط هواپیما در هر ساعت شبانه روز کار می کنند که یکی از مزایا مهم خرید آنلاین صورت می گیرد .

۳ ) امکان استرداد آنلاین بلیط : استرداد چیست ؟ شاید بسیاری از افراد این سوال در ذهنشان ایجاد شود . ابتدا توضیحی مختصری در باره استرداد می دهیم . استرداد یعنی اینکه بتوان بلیط خود را کنسل کرد که این استرداد برای بلیط های سیستمی و چارتری متفاوت است . در واقع فرق این است که در استرداد سیستمی بخش زیادی از پول بلیط بازگردانده می شود ، ولی در استرداد بلیط های چارتری هزینه ای به کنسل کننده بلیط داده نمی شود . این توضیحی کوتاه در باره استرداد بود که اگر نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می توانید داخل اینترنت جست و جو های لازم را انجام دهید . حال اگر شما بلیط خود را به صورت آنلاین خریداری کردید ، می توانید به راحتی دوباره وارد سایت شوید و با چند کلیک ساده بلیط خود را استرداد کنید . البته توجه داشته باشید که ممکن است باز برخی از سایت ها این دسترسی استرداد را قرار ندهند ، پس اگر شک دارید حتما قبل از رزرو کردن این امکان استرداد را چک کنید تا بعدا به مشکل بر نخورید .

4 ) وجود شرایط لازم برای خرید آنلاین بلیط های چارتر هواپیما نیز از مزیت های خرید آنلاین بلیط هواپیما می باشد . زیرا اگر قصد خرید بلیط چارتری را دارید در صورت خرید حضوری این گونه بلیط ها شما حداکثر پنج نوع بلیط را با قیمت متفاوت پیدا می کنید ولی در صورتی که اگر به صورت آنلاین از طریق سایت های فروش بلیط اقدام به خرید کنید تعداد بلیط چارتری که به شما پیشنهاد می دهد بالا است . که البته دارای تنوع زیادی می باشد . اگر قصد خرید این نوع از بلیط ها را دارید پیشنهاد ما این است که آنلاین از طریق سایت های معتبر خریداری کنید ،  زیرا دارای تنوع قیمت و شرایط بیشتری نسبت به نوع حضوری می باشند .

۵ ) یکی دیگر از مزیت های مهم خرید این است که شما در وقت و انرژی خود صرفه جویی می کنید ؛ چرا که در هنگام خرید حضوری بلیط هواپیما شاید شما ساعت ها باید وقت و انرژی خود را بگذارید تا بتوانید بلیط مناسب خود را پیدا کنید . اما در هنگامی که بلیط خود را به صورت آنلاین رزرو و یا خریداری می کنید گاهی شاید کمتر از ۵ دقیقه نیز وقت شما را بگیرد . پس اگر آدم پر مشغله هستید که زمان کافی برای خرید حضوری بلیط را ندارید خرید آنلاین از طریق سامانه یک گزینه بسیار مناسب برای شما به حساب می آید می توانید به راحتی حتی در محل کار خود نیز بلیط خود را خریداری کنید .

۶ ) داشتن حق انتخاب بیشتر نیز یکی دیگر از مزیت های خرید آنلاین بلیط هواپیما است . زیرا در هنگام خرید بلیط از طریق سایت های آژانس های مسافرتی شما می توانید علاوه بر داشتن گزینه های متنوع برای انتخاب به اطلاعات مفید همچون مقایسه بین پرواز های چارتری با سیستمی ، ساعت پرواز ها به صورت دقیق ، تعداد دقیق ظرفیت باقی مانده و پر شده هواپیما ، قیمت دقیق و امکان مقایسه قیمت های بلیط ها و … دسترسی داشته باشید . و به راحتی مناسب ترین پرواز را برای خود بیابید . با چند کلید ساده بلیط خود را خریداری کنید . و بسیاری از مزیت های دیگر که از حوصله این مقاله خارج است .

اگرمیخواهید از عوامل موثری که باعث میشود بلیط هواپیما ارزان شود با خبر شوید مقاله بلیط هواپیمای ارزان و چارتری را از دست ندهید

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری چیست؟

بلیط هواپیما لحظه آخری چیست ؟ در چه شرایطی می توان بلیط لحظه آخری تهیه کرد ؟ و … ممکن است سوالاتی باشد که شما در ذهن خود در رابطه با بلیط های لحظه آخری داشته باشید ما در ادامه این مقاله قصد داریم اطلاعاتی از بلیط لحظه آخری در اختیار شما بگذاریم . بلیط لحظه آخری به همان بلیط چارتری گفته می شود که زمانی به فروش می رسند که زمان پرواز نزدیک است ولی هواپیما جای خالی برای مسافر دارد . در این شرایط قیمت بلیط خیلی کاهش می یابد زیرا نمی خواهند که هواپیما با مسافر خالی پروار کند . اما شاید فکر کنید که فروش این بلیط ها برای آژانس چه سودی دارد باید بدانید که بیشتر از شما که با خرید ارزان تر بلیط سود میکنید ، این آژانس است که سود کافی را از فروش بلیط لحظه اخری به شما می کند . زیرا اگر این بلیط ها را هر چند با قیمت پایین نیز نفروشد در این شرایط است که هواپیما باید خالی پرواز کند که در این صورت علاوه بر نداشتن سود ضرر نیز حتی شاید داشته باشد . به همین دلیل است که در لحظات آخر پرواز همواره شروع به تبلیغات بلیط لحظه آخری خود می کنند . اما در ادامه قصد داریم برخی از مهم ترین مزایا و معایب بلیط های لحظه آخری یا چارتری را برای شما ذکر کنیم .

مهم ترین مزایا که این بلیط ها دارند این است :

۱ ) دارای قیمت خیلی کمتری از بلیط های عادی همان هواپیما دارند .

۲ ) امکان استرداد این نوع بلیط ها نیز همانند بلیط عادی وجود دارد .

۳ ) شاید فکر کنید با خرید این نوع بلیط ها امکاناتی که شما در هواپیما دارید با امکانات بلیط عادی متفاوت است . اما این گونه نیست و در واقع تنها تفاوت شما زمان خرید بلیط است و از همان امکاناتی برخوردار هستید که فرد بلیط معمولی نیز از آن برخوردار است . و …

اما در کنار این مزایا بلیط های لحظه آخری معایبی نیز دارند که به برخی از مهم ترین آنها اشاره می کنیم :

۱ ) استرداد این بلیط ها نسبت به بلیط های عادی جریمه و کسر مبلغ بیشتری دارد و گاهی ممکن است حتی کل هزینه بلیط صرف جریمه شود . شما پس از کنسل کردن بلیط پولی را دریافت نکنید پس حتما شرایط استرداد را قبل از کنسل کردن مطالعه فرمایید تا بعدا دچار مشکل نشوید .

۲ ) این بلیط ها در بسیاری از فصل ها و ماه هایی که سفر ها زیاد است موجود نمی باشند زیرا در این مواقع هواپیما ها پر شده است و جای خالی ندارند پس اگر قصد سفر در این زمان از سال را دارید بهتر است دل به این بلیط ها نبندید .

۳ ) این بلیط ها چون حداکثر ۲۴ ساعت قبل از پرواز ارائه می شوند ، برای سفر های برنامه ریزی شده مناسب نیستند . زیرا ممکن است حتی در برخی از مواقع بلیط لحظه آخری برای پرواز مورد نظر شما موجود نباشد ، پس در سخن آخر اگر پرواز اجباری و فوری برای شما پیش آمد و یا یک سفر غیر منتظره و آنی برای شما پیش آمد می توانید سری به این بلیط ها نیز بزنید شاید که برای پرواز شما موجود باشند .

چگونه بلیط هواپیمای انلاین با قیمت مناسب بخریم؟

خرید انلاین بلیط هواپیما همان طور که در قسمت های قبل هم اشاره کردم دارای مزایایی است، که شما می توانید از آن ها بهره  ببرید ، شما به راحتی با پیدا کردن سایت های آژانس های معتبر مسافری می توانید به راحتی وارد پایگاه های خرید بلیط این سامانه ها شوید با انجام کار های لازم و وارد کردن اطلاعات لازم و پرداخت آنلاین هزینه از طریق کارت خود به راحتی در هر کجا که هستید بلیط خود را رزرو و خریداری کنید . و از سفر خود لذت ببرید .

بلیط هواپیمای چارتری چه فرقی با سیستمی دارد؟

بلیط هواپیمای چارتری یکی از انواع بلیط های هواپیمایی می باشند . در حالت کلی دو نوع بلیط برای هواپیما وجود دارد یکی بلیط های هواپیمای چارتری و دیگری بلیط های هواپیمای سیستمی . که هر کدام دارای ویژگی هایی هستند . که شما بسته به شرایط خود می توانید از یکی از آنها استفاده کنید . بلیط های هواپیمای سیستمی به بلیط هایی گفته می شود که همان پروازهای برنامه ریزی شده توسط ایرلاین ها می باشد ، و بلیط ها چارتر معمولا به بلیط هایی گفته می شود که اجازه قرار گرفتن کامل یک هواپیما ( full charter ) یا تعدادی از صندلی های هواپیما ( seat charter ) می باشد . از مهم ترین تفاوت های این نوع بلیط ها قیمت آنها می باشند . این نوع بلیط ها معمولا قیمت کمتری با سیستمی دارد .

آیا مایل هستید بدانید ویژگی های که باعث میشود به یک آژانس هواپیمایی  اعتماد کنیم چیست؟ مقاله آژانس هواپیمایی خوب و ویژگی های آن را دنبال نمایید

آیا امکان کنسل کردن بعد از خرید بلیط هواپیما وجود دارد؟

کنسل کردن بعد از خرید بلیط هواپیما بسته به نوع آژانسی که شما از آن بلیط را خریداری کرده اید متفاوت است . چرا که برخی از آژانس ها با شرایط خاص بلیط شما را استرداد یا همان کنسل می کنند . مثلا برخی از نوع بلیط ها امکان کنسل شدن ندارند و یا با کم کردن هزینه می توانید آنها را استرداد کنید . و یا باید خسارت بدهید که برخی مواقع این درصد خسارت و جریمه به صد درصد نیز می رسد یعنی اینکه هزینه بلیط شما پس از کنسل کردن آن به شما بر گردانده نمی شود . پس حتما شرایط کنسل کردن بلیط را قبل از انجام رزرو و یا استرداد به طور کامل مطالعه کنید تا بعد از کنسل کردن به مشکل برنخورید .

قیمت بلیط هواپیما برای افراد زیر ۱۲ سال چگونه است؟

در خرید آنلاین بلیط هواپیما  خالی از لطف نیست که بدانید قیمت بلیط هواپیما برای نوزادان ۰ تا ۲ تعریف نمی شود یعنی این سن از کودکان دارای صندلی نمی باشند و باید در آغوش والدین خود سوار هواپیما شوند . و قیمت نیز ۱۰ تا ۱۵ درصد پول بزرگسالان را دریافت می کنند .‌ اما کودکان ۲ تا ۱۲ در ایرلاین‌های مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد . هر کدام نرخی را برای این سن از کودکان تایین می کنند . اما باید این کودکان باید حتما صندلی داشته باشند و نمی توان آن ها را در بغل جابجا کرد . و بیشتر مواقع در پروازهای داخلی نصف قیمت بلیط بزرگسالان و در سفر های خارجی حدوداً ۸۰ درصد قیمت بلیط بزرگسالان را دریافت می کنند . از سن ۱۲ به بعد نیز در پرواز ها سن بزرگسال به حساب می آید ،‌ و باید کامل قیمت بلیط پرداخت شود . اما باز هم ممکن است این نرخ ها بسته به عوامل مختلف تغییر کند بهترین راه آگاهی از شرایط مشاوره رایگان با کارشناسان آژانس هواپیمایی مهرآسمان گشت می باشد