تحصیل-در-مدارس-انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان مزایای بسیار زیادی برای دانش آموزان و دانشجویان دارد و در این مطلب به معرفی کامل مدارس مشهور انگلستان و بررسی خصوصیات آنها می پردازیم و همچنین مزایای تحصیل در این گونه مدارس را نیز برای شما بازگو می کنیم.

ورود به مدارس و دانشگاه های خارج از کشور و تحصیل در این مدارس مانند دانشگاه های داخل کشور نیاز به قبول شدن در آزمون های ورودی دشوار مانند کنکور ندارد.

در این مدارس فقط زبان های بومی مانند زبان ها انگلیسی به دانش آموزان تدریس داده نمی شود، بلکه دانشجوها و دانش آموزان را با زبان های معروف جهان آشنا خواهند کرد.

هزینه ی تحصیل در این کالج ها سرسام آور و بالا نیست و علاوه بر آن این مدارس سبب رشد فکری کودکان و ایجاد خلاقیت و سازندگی در ذهن نوجوانان می شوند.

به طور کلی تحصیل در مدارس خارجی سبب تقویت اعتماد به نفس می شود، زیرا در این مدارس مشاوران و روانشناسان بسیار مجربی با دانش آموزان و دانشجویان در ارتباط هستند و به طور پیوسته به حل مشکلات آنها می پردازند.

تحصیل در مدارس انگلستان و در دست داشتن مدرک فارغ التحصیلی از مدارس خارجی سبب پیشرفت در زندگی فردی و شغلی خواهد شد و موقعیت های شغلی بسیار مناسب و زیادی در پیش روی دانش آموزان و دانشجویانی که در مدارس خارجی مشغول تحصیل هستند قرار خواهد گرفت.

خدمات تحصیلی در مدارس انگلستان برای افرادی که دارای گرین کارت و یا اقامت دائم باشند شامل 50 درصد تخفیف می باشد.

مدرسه Abbey College Manchester

مدرسه ی Abbey College Manchester یکی از مدارس تقریبا قدیمی انگستان به شمار می آید و زمان تاسیس این مدرسه مربوط به سال 1988 است.

در این مدرسه مشاوران بسیار با تجربه ای به تهیه و نوشتن برنامه های درسی می پردازند و این برنامه ها به صورت کاملا رایگان در اختیار دانشجوهای این کالج قرار می گیرد.

مدرسان مدرسه ی Abbey College Manchester در زمینه ی تدریس بسیار با تجربه هستند و با به کار گیری متدها و روش های پیشرفته به تدریس درس می پردازند.

مدرسه ی Abbey College Manchester علاوه بر داشتن امکانات تحصیلی عالی دارای امکانات رفاهی و تفریحی می باشد و برنامه های مختلف ورزشی مانند فوتبال، والیبال و بسکتبال در قالب مسابقه در این مدرسه برگزار می شود.

مدرسه ی Abbey College Manchester علاوه بر امکانات ورزشی دارای امکانات تفریحی مانند پخش تئاتر و فیل های سینمایی انگلیسی نیز می باشد و در ساعات مشخصی به برگزاری و پخش این برنامه ها می پردازد.

شهریه و هزینه ی تحصیل در مدرسه ی Abbey College Manchester نسبت به نوع تدریس و برنامه های شاد بسیار مناسب و منصفانه می باشد و امکان پرداخت این شهریه به صورت اقساطی نیز وجود دارد.

در این مدرسه آزمون ها به صورت کاملا هدفمند برگزار می شوند و این آزمون ها به پرورش ذهن دانشجویان کمک های بسیار زیادی می کنند و میزان علم و درصد دانایی آنها را افزایش می دهند.

مدرسه ی Abbey College Manchester فقط مخصوص افراد انگلیسی تبار نمی باشد و از کشورها و شهرهای مختلف محصل و دانشجو می پذیرد و یکی دیگر از نقاط قوت این مدارس وجود خوابگاه و سرویس ایاب ذهاب در مدرسه برای دانشجویان خارجی می باشد.

مدرسه Akeley Wood Sixth Form

مدرسه Akeley Wood Sixth Form

مدرسه ی Akeley Wood Sixth Form یکی از عالی ترین و معروف ترین مدرسه های انگلستان می باشد و این مدرسه شهرت جهانی دارد و بسیاری از افراد آرزوی تحصیل در چنین مدرسه ای را دارند.

مدرسه ی Akeley Wood Sixth Form فقط حالت کالج ندارد و مختص دانشجویان نیست، بلکه این مدرسه دارای بخش های بسیار متعددی است و برای تحصیل در مقاطع ابتدایی نیز مناسب می باشد و پذیرای محصلان 7 تا 25 ساله می باشد.

این مدرسه نیز دارای خوابگاه می باشد و در خوابگاه های آن تمام امکانات رفاهی و بهداشتی مهیا و آماده هستند و همچنین هزینه ی خوابگاه و سرویس و هزینه ی ثبت نام در این مدرسه به صورت کاملا اقساطی با محصلان حساب می شود.

در مدرسه ی Akeley Wood Sixth Form نیز امکانات تحصیلی بسیار متعددی وجود دارد و این امکانات به صورت رایگان در اختیار محصل قرار می گیرند.

تحصیل در این مدرسه برای افرادی که از طریق دولت کشور خود بورسیه می شوند کاملا رایگان می باشد.

این مدرسه مختص محصلانی است که از اقامت دائم و یا اقامت موقت انگستان برخوردار هستند.

افرادی که از کشور خود به انگلستان مهاجرت کرده اند و خواهان تحصیل در مدرسه ی Akeley Wood Sixth Form هستند باید دارای مدرک آیلتس که یک مدرک معتبر در حوزه ی زبان انگلیسی است باشند تا ثبت نامشان سریعتر انجام شود و در صورت نداشتن این مدرک دانش آموزان ابتدا باید دوره های آموزش کامل زبان انگلیسی را در این کالج بگذرانند.

اگر مایل به تحصیل در انگلستان هستید پیشنهاد میکنم مقاله تحصیل در مدارس انگلستان را از دست ندهید

مدرسه Ashford school

مدرسه Ashford school

در مدرسه ی Ashford school فقط مقطع متوسطه تدریس می شود و تدریس مقاطع عالی در این مدرسه صورت نمی گیرد.

ثبت نام و تحصیل در این مدرسه شما را برای ورود به کالج آماده خواهد کرد، زیرا در پایان هر هفته در این مدارس یک آزمون کامل و جامع برگزار می شود و این آزمون شباهت بسیار زیادی به آزمون های ورودی کالج ها و دانشگاه ها دارد.

مدرسه ی Ashford school نیز پذیرای دانش آموزان مهاجر می باشد و خدماتی مانند سرویس و خوابگاه در اختیار این دانش آموزان قرار می دهد.

متوسط سن دانش آموزانی که در این مدارس مشغول تحصیل هستند حدود 12 الی 18 سل می باشد و به همین دلیل این مدرسه یک برنامه ی ملاقات با اولیا برای دانش آموزان در روزهای یکشنبه در نظر گرفته است، بنابراین پس از ثبت نام فرزندتان در این مدرسه لازم نیست که نگران ملاقات با او باشید.

ثبت نام در مدرسه ی Ashford school به دانش آموزانی که قصد تحصیل در رشته ی پزشکی و داروسازی در دانشگاه های خارجی را دارند توصیه می شود، زیرا مدرسین این مدرسه شما را با نحوه ی برگزاری آزمون پزشکی و داروسازی و یا دندانپزشکی آشنا خواهند کرد.

کیفیت آموزش و میزان یادگیری در مدارس Ashford school بسیار بالا می باشد، زیرا کلاس های تشکیل شده در این مدارس بسیار کم جمعیت هستند و به همین دلیل آموزش در این مدارس به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد.

این مدرسه در روزهای شنبه و یکشنبه امکانات تفریحی و ورزشی در اختیاران دانش آموزان قرار می دهد.

مدرسه Badminton school

مدرسه Badminton school

مدرسه ی Badminton school نوعی مدرسه ی انگلیسی ورزشی است و در این مدرسه امکان ثبت نام دختران و پسران 8 تا 20 سال وجود دارد اما تعداد ثبت نامی دختران در این مدرسه بیشتر از پسران می باشد.

درست است که این مدرسه نوعی مدرسه ی ورزشی است و ثبت نام در این مدرسه به رشد و بهبود آمادگی جسمانی فرزند شما کمک می کند، اما این مدرسه نیز مانند سایر مدارسی که در این مقاله معرفی کردیم دارای خوابگاه می باشد و خوابگاه های این مدرسه گروه بندی شده هستند .

 هر قسمت از خوابگاه مخصوص گروه سنی خاصی می باشد.

به علت این که در مدرسه ی Badminton خدمات ورزشی و وسایل ورزشی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد هزینه و شهریه ی ثبت نام در این مدرسه مقداری بالاتر از هزینه ی ثبت نام در سایر مدارس انگلیسی می باشد.

 اما هزینه ی سرویس و خوابگاه در این مدرسه نیز مانند سایر مدارس است و در این مدرسه نیز امکان ثبت نام دانش آموزان مهاجر و خارجی وجود دارد.

ثبت نام در مدرسه ی Badminton school نیازمند داشتن مدرک تحصیلی مقطع ابتدایی و یا مدرک تحصیلی مقطع متوسطه می باشد و قبل از ثبت نام در مدرسه ی بدمینتون دانش آموزان باید از نظر سلامت جسمانی و سالم بودن اعضای بدن تایید شوند و دارای گواهی تایید سلامت باشند.

برای اخذ گواهی تایید سلامت دانش آموز از طریق مدرسه ی Badminton school به یک پزشک متخصص ارجاع داده می شوید و این پزشک پس از معاینه و گرفتن آزمایش دانش آموز را تایید و یا رد سلامت خواهد کرد.

مدرسه Bellerbys College

مدرسه Bellerbys College

Bellerbys College  نوعی کالج انگلیسی می باشد که در سال 1920 تاسیس شده است و این کالج مخصوص تحصیلات عالی رتبه می باشد و دارای رشته هایی مانند پزشکی و مهندسی و دندانپزشکس و داروسازی و معماری و… می باشد.

این مدرسه در شهر لندن قرار گرفته است و به همین دلیل سالانه بسیاری از مهاجران به این کالج راه پیدا می کنند و این کالج به صورت دخترانه و پسرانه می باشد و در سیستم آموزشی آن از برنامه های فوق پیشرفته استفاده می شود.

نوع مدرسه ی Bellerbys College به صورت شبانه روزی می باشد یعنی این مدرسه نیز مانند اکثر مدرسه های انگلیسی دارای خوابگاه می باشد.

تفاوت بسیار مهم مدرسه ی Bellerbys College با سایر مدارس انگلیسی این است که در این کالج هزینه ی خوابگاه به صورت رایگان می باشد و فقط به پرداخت هزینه ی ثبت نام کالج نیاز است.

این مدرسه دارای سلف سرویس دانشجویی می باشد و در قسمت سلف این کالج در ساعات مشخصی از روز سه وعده ی غذایی صبحانه و ناهار و شام در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

یکی از مزیت های بسیار مهم مدرسه ی Bellerbys College وجود کتابخانه ی بسیار بزرگ در این کالج می باشد و امکان استفاده از خدمات و کتاب های این کتابخانه برای دانشجویان کالج Bellerbys College به صورت کاملا رایگان وجود دارد.

این مدرسه حالت روزانه ندارد و دانشجویان باید به صورت شبانه روزی در این کالج حضور داشته باشند و این کالج مشهور پذیرای افراد با گروه سنی 14 الی 18 سال می باشد.

مدرسه Berkhamsted School

مدرسه Berkhamsted School

مدرسه ی Berkhamsted School یک مدرسه ی پسرانه انگلیسی می باشد که در شهر لندن قرار گرفته است و این مدرسه در سال 1930 تاسیس شده است و امکان ثبت نام دختران در این مدرسه وجود ندارد.

مدرسه ی Berkhamsted School نیز مانند سایر مدرسه های عالی انگلیسی به صورت شبانه روزی می باشد و پذیرای گروه های سنی 10 تا 18 سال می باشد.

این مدرسه نیز یکی از مدارس بسیار کم جمعیت انگلیسی به شمار می آید و به همین دلیل در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان نقش بسیار مفید و موثری دارد.

آزمون های مدرسه ی Berkhamsted School دارای بارم 100 هستند و میانگین نمرات دانش آموزان باید همواره بالای 50 باشد و در غیر این صورت به دانش آموز اجازه ی ادامه ی تحصیل در این مدرسه داده نمی شود.

مدرسه ی Berkhamsted School تاثیر بسیار خوبی در رشد خلاقیت دانش آموزان دارد و دارای دوره های آموزشی رباتیک می باشد و هر ساله دانش آموزان این مدرسه اختراعات خود را در نمایشگاه رباتیک قرار می دهند.

در این مدرسه در روزهای تعطیل برای شاداب شدن روحیه ی دانش آموزان اردوهای گروهی یک الی دو روزه در نظر گرفته شده است و همچنین این مدرسه دارای امکانات تفریحی مانند استخر و فوتبال می باشد.

هزینه ی خوابگاه و شهریه در مدرسه ی Berkhamsted School شبیه به سایر مدارس انگلیسی است، اما لازم نیست که دانش آموزان این مدرسه برای استفاده از کتابخانه و یا سلف سرویس هزینه ای پرداخت کنند.

 همچنین تمام اردوهای برگزار شده در این مدرسه ی پسرانه به صورت رایگان و از طرف مدرسه هستند.

مدرسه Kingswood School

مدرسه Kingswood School

مدرسه ی Kingswood School یک مدرسه ی بسیار معتبر انگلیسی است که در سال 1935 در لندن تاسیس شده است.

 اکثر خدمات آموزشی و تفریحی این مدرسه به صورت رایگان به دانش آموزان ارائه می شود و این مدرسه به صورت دخترانه و پسرانه می باشد و پذیرای گروه های سنی 13 الی 18 سال می باشد.

هزینه ی خدمات آموزشی و تفریحی مدرسه ی Kingswood School برای افراد مهاجر و دانش آموزان خارجی دارای 70 درصد تخفیف می باشد و این مدرسه نیز همانند سایر مدارس نام برده شده زمینه ی لازم جهت ورود دانش آموزان به کالج های عالی را فراهم خواهد کرد.

در این مدرسه در روزهای تعطیل و تایم های فراغت خدماتی مانند آموزش زبان و آموزش نقاشی به دانش آموزان علاقه مند ارائه می شود.

خوابگاه های مدرسه ی Kingswood School دارای امکانات نظافتی بسیار مناسبی هستند و هزینه ی این خوابگاه ها کمتر از هزینه ی سایر مدارس برتر انگلیسی می باشد.

میانگین نمره ی دانش آموزان در این مدرسه همواره باید عددی بیشتر از 30 باشد، زیرا امتحانات و ارزشیابی ها در این مدرسه دارای نمره ی 100 می باشند.

مدرسه ی Kingswood School از جمله مدارسی است که در آن آموزش های هنری مانند موسیقی و شعر خوانی و… نیز در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

برای ثبت نام در این مدرسه ابتدا از دانش آموز یک تست استعدادیابی گرفته می شود و در این تست تمام علایق و استعدادهای دانش آموز شناسایی می شود و از این طریق مدرسین به پیشرفت ذهنی دانش آموزان کمک می کنند.