خرید آنلاین بلیط هواپیما

خرید آنلاین بلیط هواپیما امروزه بسیار رایج شده است ، چرا که امروزه به دلیل گسترش اینترنت جای به جای زندگی ما ، باعث شده است که برخی از سامانه های معتبر این شرایط را فراهم کنند . شما کاربران به راحتی در هر شرایطی فقط کافی است که به اینترنت متصل شوید و بلیط مورد نظر خود را به راحتی خریداری و رزرو کنید . این اقدام باعث شد که دیگر نیاز نباشد برای خرید بلیط هواپیما ساعت ها راه را طی کنید و به شرکت های هواپیمایی بروید و بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید . خرید آنلاین بلیط ها دارای برخی از مزایا و ویژگی هایی است که بسیاری از افراد استفاده از این پایگاه های آنلاین را به خرید حضوری ترجیح می دهند ، که در قسمت های بعد به این مزیت ها نیز اشاره خواهیم کرد

مزیت های بالای خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین

مزیت های خرید بلیط هواپیما

خرید آنلاین بلیط هواپیما دارای برخی از مزیت ها می باشد که بسیاری از افراد را در دنیا علاقه مند به استفاده از آن کرده که بلیط های خود را از طریق پایگاه های آنلاین خریداری کنند ، در ادامه این مقاله قصد داریم به برخی از مهم ترین مزیت های خرید آنلاین بلیط های هواپیما اشاره کنیم تا بیشتر با این نوع خرید آشنا شوید . این مزایا عبارت اند از :

۱ ) راحتی و دسترسی بالا : اولین و آشکار ترین ویژگی و مزیت خرید آنلاین بلیط اینترنت این است که مهم نیست شما کجا هستید ؟ خانه هستید یا در محیط کار و … فرقی ندارد  شما هر کجا باشید می توانید با اتصال به اینترنت و کارت بانکی خود بلیط خود را خریداری کنید .

۲ ) شما در طول شبانه روز در هر موقع که بخواهید می توانید بلیط را خریداری کنید . یعنی اینکه در پایگاه های فروش آنلاین بلیط هواپیما در هر ساعت شبانه روز کار می کنند که یکی از مزایا مهم خرید آنلاین صورت می گیرد .

۳ ) امکان استرداد آنلاین بلیط : استرداد چیست ؟ شاید بسیاری از افراد این سوال در ذهنشان ایجاد شود . ابتدا توضیحی مختصری در باره استرداد می دهیم . استرداد یعنی اینکه بتوان بلیط خود را کنسل کرد که این استرداد برای بلیط های سیستمی و چارتری متفاوت است . در واقع فرق این است که در استرداد سیستمی بخش زیادی از پول بلیط بازگردانده می شود ، ولی در استرداد بلیط های چارتری هزینه ای به کنسل کننده بلیط داده نمی شود . این توضیحی کوتاه در باره استرداد بود که اگر نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می توانید داخل اینترنت جست و جو های لازم را انجام دهید . حال اگر شما بلیط خود را به صورت آنلاین خریداری کردید ، می توانید به راحتی دوباره وارد سایت شوید و با چند کلیک ساده بلیط خود را استرداد کنید . البته توجه داشته باشید که ممکن است باز برخی از سایت ها این دسترسی استرداد را قرار ندهند ، پس اگر شک دارید حتما قبل از رزرو کردن این امکان استرداد را چک کنید تا بعدا به مشکل بر نخورید .

4 ) وجود شرایط لازم برای خرید آنلاین بلیط های چارتر هواپیما نیز از مزیت های خرید آنلاین بلیط هواپیما می باشد . زیرا اگر قصد خرید بلیط چارتری را دارید در صورت خرید حضوری این گونه بلیط ها شما حداکثر پنج نوع بلیط را با قیمت متفاوت پیدا می کنید ولی در صورتی که اگر به صورت آنلاین از طریق سایت های فروش بلیط اقدام به خرید کنید تعداد بلیط چارتری که به شما پیشنهاد می دهد بالا است . که البته دارای تنوع زیادی می باشد . اگر قصد خرید این نوع از بلیط ها را دارید پیشنهاد ما این است که آنلاین از طریق سایت های معتبر خریداری کنید ،  زیرا دارای تنوع قیمت و شرایط بیشتری نسبت به نوع حضوری می باشند .

۵ ) یکی دیگر از مزیت های مهم خرید این است که شما در وقت و انرژی خود صرفه جویی می کنید ؛ چرا که در هنگام خرید حضوری بلیط هواپیما شاید شما ساعت ها باید وقت و انرژی خود را بگذارید تا بتوانید بلیط مناسب خود را پیدا کنید . اما در هنگامی که بلیط خود را به صورت آنلاین رزرو و یا خریداری می کنید گاهی شاید کمتر از ۵ دقیقه نیز وقت شما را بگیرد . پس اگر آدم پر مشغله هستید که زمان کافی برای خرید حضوری بلیط را ندارید خرید آنلاین از طریق سامانه یک گزینه بسیار مناسب برای شما به حساب می آید می توانید به راحتی حتی در محل کار خود نیز بلیط خود را خریداری کنید .

۶ ) داشتن حق انتخاب بیشتر نیز یکی دیگر از مزیت های خرید آنلاین بلیط هواپیما است . زیرا در هنگام خرید بلیط از طریق سایت های آژانس های مسافرتی شما می توانید علاوه بر داشتن گزینه های متنوع برای انتخاب به اطلاعات مفید همچون مقایسه بین پرواز های چارتری با سیستمی ، ساعت پرواز ها به صورت دقیق ، تعداد دقیق ظرفیت باقی مانده و پر شده هواپیما ، قیمت دقیق و امکان مقایسه قیمت های بلیط ها و … دسترسی داشته باشید . و به راحتی مناسب ترین پرواز را برای خود بیابید . با چند کلید ساده بلیط خود را خریداری کنید . و بسیاری از مزیت های دیگر که از حوصله این مقاله خارج است .

اگرمیخواهید از عوامل موثری که باعث میشود بلیط هواپیما ارزان شود با خبر شوید مقاله بلیط هواپیمای ارزان و چارتری را از دست ندهید

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری چیست؟

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری

بلیط هواپیما لحظه آخری چیست ؟ در چه شرایطی می توان بلیط لحظه آخری تهیه کرد ؟ و … ممکن است سوالاتی باشد که شما در ذهن خود در رابطه با بلیط های لحظه آخری داشته باشید ما در ادامه این مقاله قصد داریم اطلاعاتی از بلیط لحظه آخری در اختیار شما بگذاریم . بلیط لحظه آخری به همان بلیط چارتری گفته می شود که زمانی به فروش می رسند که زمان پرواز نزدیک است ولی هواپیما جای خالی برای مسافر دارد . در این شرایط قیمت بلیط خیلی کاهش می یابد زیرا نمی خواهند که هواپیما با مسافر خالی پروار کند . اما شاید فکر کنید که فروش این بلیط ها برای آژانس چه سودی دارد باید بدانید که بیشتر از شما که با خرید ارزان تر بلیط سود میکنید ، این آژانس است که سود کافی را از فروش بلیط لحظه اخری به شما می کند . زیرا اگر این بلیط ها را هر چند با قیمت پایین نیز نفروشد در این شرایط است که هواپیما باید خالی پرواز کند که در این صورت علاوه بر نداشتن سود ضرر نیز حتی شاید داشته باشد . به همین دلیل است که در لحظات آخر پرواز همواره شروع به تبلیغات بلیط لحظه آخری خود می کنند . اما در ادامه قصد داریم برخی از مهم ترین مزایا و معایب بلیط های لحظه آخری یا چارتری را برای شما ذکر کنیم .

مهم ترین مزایا که این بلیط ها دارند این است :

۱ ) دارای قیمت خیلی کمتری از بلیط های عادی همان هواپیما دارند .

۲ ) امکان استرداد این نوع بلیط ها نیز همانند بلیط عادی وجود دارد .

۳ ) شاید فکر کنید با خرید این نوع بلیط ها امکاناتی که شما در هواپیما دارید با امکانات بلیط عادی متفاوت است . اما این گونه نیست و در واقع تنها تفاوت شما زمان خرید بلیط است و از همان امکاناتی برخوردار هستید که فرد بلیط معمولی نیز از آن برخوردار است . و …

اما در کنار این مزایا بلیط های لحظه آخری معایبی نیز دارند که به برخی از مهم ترین آنها اشاره می کنیم :

۱ ) استرداد این بلیط ها نسبت به بلیط های عادی جریمه و کسر مبلغ بیشتری دارد و گاهی ممکن است حتی کل هزینه بلیط صرف جریمه شود . شما پس از کنسل کردن بلیط پولی را دریافت نکنید پس حتما شرایط استرداد را قبل از کنسل کردن مطالعه فرمایید تا بعدا دچار مشکل نشوید .

۲ ) این بلیط ها در بسیاری از فصل ها و ماه هایی که سفر ها زیاد است موجود نمی باشند زیرا در این مواقع هواپیما ها پر شده است و جای خالی ندارند پس اگر قصد سفر در این زمان از سال را دارید بهتر است دل به این بلیط ها نبندید .

۳ ) این بلیط ها چون حداکثر ۲۴ ساعت قبل از پرواز ارائه می شوند ، برای سفر های برنامه ریزی شده مناسب نیستند . زیرا ممکن است حتی در برخی از مواقع بلیط لحظه آخری برای پرواز مورد نظر شما موجود نباشد ، پس در سخن آخر اگر پرواز اجباری و فوری برای شما پیش آمد و یا یک سفر غیر منتظره و آنی برای شما پیش آمد می توانید سری به این بلیط ها نیز بزنید شاید که برای پرواز شما موجود باشند .

چگونه بلیط هواپیمای انلاین با قیمت مناسب بخریم؟

چگونه بلیط هواپیمای انلاین با قیمت مناسب بخریم؟

خرید انلاین بلیط هواپیما همان طور که در قسمت های قبل هم اشاره کردم دارای مزایایی است، که شما می توانید از آن ها بهره  ببرید ، شما به راحتی با پیدا کردن سایت های آژانس های معتبر مسافری می توانید به راحتی وارد پایگاه های خرید بلیط این سامانه ها شوید با انجام کار های لازم و وارد کردن اطلاعات لازم و پرداخت آنلاین هزینه از طریق کارت خود به راحتی در هر کجا که هستید بلیط خود را رزرو و خریداری کنید . و از سفر خود لذت ببرید .

بلیط هواپیمای چارتری چه فرقی با سیستمی دارد؟

بلیط هواپیمای چارتری چه فرقی با سیستمی دارد؟

بلیط هواپیمای چارتری یکی از انواع بلیط های هواپیمایی می باشند . در حالت کلی دو نوع بلیط برای هواپیما وجود دارد یکی بلیط های هواپیمای چارتری و دیگری بلیط های هواپیمای سیستمی . که هر کدام دارای ویژگی هایی هستند . که شما بسته به شرایط خود می توانید از یکی از آنها استفاده کنید . بلیط های هواپیمای سیستمی به بلیط هایی گفته می شود که همان پروازهای برنامه ریزی شده توسط ایرلاین ها می باشد ، و بلیط ها چارتر معمولا به بلیط هایی گفته می شود که اجازه قرار گرفتن کامل یک هواپیما ( full charter ) یا تعدادی از صندلی های هواپیما ( seat charter ) می باشد . از مهم ترین تفاوت های این نوع بلیط ها قیمت آنها می باشند . این نوع بلیط ها معمولا قیمت کمتری با سیستمی دارد .

آیا مایل هستید بدانید ویژگی های که باعث میشود به یک آژانس هواپیمایی  اعتماد کنیم چیست؟ مقاله آژانس هواپیمایی خوب و ویژگی های آن را دنبال نمایید

آیا امکان کنسل کردن بعد از خرید بلیط هواپیما وجود دارد؟

کنسل کردن بعد از خرید بلیط هواپیما بسته به نوع آژانسی که شما از آن بلیط را خریداری کرده اید متفاوت است . چرا که برخی از آژانس ها با شرایط خاص بلیط شما را استرداد یا همان کنسل می کنند . مثلا برخی از نوع بلیط ها امکان کنسل شدن ندارند و یا با کم کردن هزینه می توانید آنها را استرداد کنید . و یا باید خسارت بدهید که برخی مواقع این درصد خسارت و جریمه به صد درصد نیز می رسد یعنی اینکه هزینه بلیط شما پس از کنسل کردن آن به شما بر گردانده نمی شود . پس حتما شرایط کنسل کردن بلیط را قبل از انجام رزرو و یا استرداد به طور کامل مطالعه کنید تا بعد از کنسل کردن به مشکل برنخورید .

قیمت بلیط هواپیما برای افراد زیر ۱۲ سال چگونه است؟

در خرید آنلاین بلیط هواپیما  خالی از لطف نیست که بدانید قیمت بلیط هواپیما برای نوزادان ۰ تا ۲ تعریف نمی شود یعنی این سن از کودکان دارای صندلی نمی باشند و باید در آغوش والدین خود سوار هواپیما شوند . و قیمت نیز ۱۰ تا ۱۵ درصد پول بزرگسالان را دریافت می کنند .‌ اما کودکان ۲ تا ۱۲ در ایرلاین‌های مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد . هر کدام نرخی را برای این سن از کودکان تایین می کنند . اما باید این کودکان باید حتما صندلی داشته باشند و نمی توان آن ها را در بغل جابجا کرد . و بیشتر مواقع در پروازهای داخلی نصف قیمت بلیط بزرگسالان و در سفر های خارجی حدوداً ۸۰ درصد قیمت بلیط بزرگسالان را دریافت می کنند . از سن ۱۲ به بعد نیز در پرواز ها سن بزرگسال به حساب می آید ،‌ و باید کامل قیمت بلیط پرداخت شود . اما باز هم ممکن است این نرخ ها بسته به عوامل مختلف تغییر کند بهترین راه آگاهی از شرایط مشاوره رایگان با کارشناسان آژانس هواپیمایی مهرآسمان گشت می باشد