تور شیراز

در صورت تمایل به مشاوره و یا رزرو با شماره تماس بگیرید 02166700740

تور شیراز: در این مقاله سعی خواهیم کرد اطلاعات خوبی در رابطه با شهر شیراز و همچنین تور هایی که برای گردشگری و یا دیگر موضوعات صورت میگیرد ارائه دهیم . اگر قصد رفتن به یک سفر داخلی دارید یکی از بهترین گزینه هایی که پیش روی شما قرار می گیرد ، شهر شیراز می باشد . شیراز یکی از معروفترین و نام آشنا ترین شهر های ایران می باشد که از نظر وسعت در مرتبه پنجم بزرگترین استان های ایران قرار می گیرد . همواره آن را در برخی از کتاب های تاریخی و قدیمی به نام های دیگری همچون تیرازیس  یا شیرازیس نیز می شناسند ، شیراز درزمان های قدیم نیز از شهر های مهم کور به حساب می آمد به طوری که در طول سه دوره حکومت صفاریان ، بوییان و زندیان ،این شهر به عنوان پایتخت ایران شناخته می شد .این شهر مرکز شهر فارس می باشد ، و زبان رسمی در این شهر همان فارسی میباشد که لهجه شیرازی سخن میگویند . مردم این شهر افراد خون گرم و مهمان نوازی هستند که یکی از دلایل مهم برای سفر به  این شهر زیبا و دیدنی می باشد.

چگونه تور با کیفیت و ارزان شیراز را انتخاب کنیم

چگونه تور با کیفیت و ارزان شیراز را انتخاب کنیم

تور ارزان شیراز را شما باید با حضور در مراکز گردشگری که این تور ها را اجرا می کنند جویا شوید و یا با جستجو کردن در اینترنت می توانید از مزایا و شرایط تور شیراز بیشتر اطلاعات کسب کنید . امروزه تمام مراکز اجرا کننده تور های درون کشوری یا همان داخلی دارای تور های شیراز می باشند زیرا این شهر یکی از پر انتخاب ترین و محبوب ترین مقصد ها برای گردشگران به حساب می آید.

شما با حضور در این مراکز می توانید شرایط و هزینه های سفر همراه با تور را جویا شوید و بسته به شرایط خود مناسب ترین را انتخاب کنید . ولی در صورت علاقه نداشتن به سفر همراه با تور می توانید با ماشین شخصی ،هواپیما و … خود همراه با خانواده به این شهر سفر کنید ، اما پیشنهاد ما این است که در صورت اینکه اولین بار است به این شهر جذاب و دیدنی سفر می کنید بهتر از با تور سفر کنید زیرا راهنمایان که در این تور ها هستند می توانند شما را بهتر در شهر بگردانند و مکان های دیدنی این شهر را به شما نشان دهند .

چرا تور شیراز جز پر طرفدار ترین تور ها است

تورشیراز

تور شیراز به دلیل عوامل زیادی به یکی از توریستی ترین شهر های ایران تبدیل شده است که برخی از مهم ترین این عوامل عبارت
است از :

۱ ) مناطق گردشگری

شیراز : شیراز به دلیل داشتن مناطق گردشگری زیاد و محبوب به یکی از مقصد های توریست ها درایران تبدیل شده است .

۲ ) امکانات رفاهی تور شیراز

یکی دگر از عوامل تاثیر گذار است .

۳ ) راه های ارتباطی بالا

وجود خطوط مترو و راه اهن ، فرودگاه و … که یکی دیر از عوامل تاثیر گذار هستند زیرا وجود این لوازم حمل و نقل باعث جابجایی
راحتر در سطح شهر می باشد و یک مزیت مهم به حساب می آید .

۴ ) دارا بودن آب و هوای مناسب و معتدل

در تمامی طول سال و همچنین وجود افراد خون گرم و همچنین مهمان نواز نیز یکی ، دیگر از عوامل جذب گردشگر در این شهر می باشد . و …

مناطق گردشگری شیراز

تور شیراز

گردشگری شیراز بسیار قوی است و یکی از بزرگترین و نام آشنا ترین شهر های ایران در مسیله گردشگری می باشد ، شیراز به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری زیاد در زمینه های مختلف از جمله فرهنگی ، مذهبی و طبیعی فراوان ، تاریخی و … همواره از مقصد هایجداب و دیدنی برای تروریستان و گردشگران بوده است . در این بخش از این مقاله قصد داریم که هر کدام از این زمینه های گردشکری رامورد برسی قرار دهیم و مهم ترین بخش های دیدنی شهر شیراز را برای شما نام ببرید که در صورت سفر به این شهر بتوانید راحت تر وبا اگاهی بیشتر از مکان های دیدنی این شهر بازدید فرمایید . مهم ترین این مکان ها عبارت است از :

۱ ) جاذبه های تاریخی :

شهر شیراز از قدیم الایام تا به امروز چه برای گردشگران داخلی و چه برای گردشگران خارجی یکی از تاریخی ترین و غنی ترین استان ها و قسمت های ایران شناخته شده است، این استان در جا به جای خود دارای آثار تاریخی فراوانی می باشد  برخی از معروف ترین آنها عبارت است ازعمارت پارس ، عمارت باغ ، آرامگاه ها، صمیکان ، مدرسهٔ آقا بابا خان ، مدرسهٔ خان ، حمام باغ نشاط ، خانه صالحی ، موزه است از : آتشکده فظ، باغ هفت تن ، آرامگاه خواجوی کرمانی ، باغ جهان نما ، آرامگاه سعدی ، باغ چهل تن ، ارگ کریم خان ، باغ عفیف آ باد ، باغ ارم ،باغ هفت تخت ، موزه تنان ، ایلخانی ، باغ دلگشا ، قلعهٔ ککها ، عمارت باغ نشاط ، عمارت کاله فرنگی باغ نظر ، مسجد نصیر الملک ، چاهمرتاض علی ، قصر ابونصر ، عمارت دیوانخانه ،و … همچنین شیراز دارای موزه های بسیار نیز می شود که هر کدام آثار مربوط به دورانهای خاص را در خود نگه داری می کنند به طور کلی شیراز دارای ۱۱ موزه می باشد ، در این میان برخی از آنها موزه هایی هستند تاریخ کهنه مربوز به دوره هخامنشی می باشند که که به نمایش اشیای متعلق به زمان هخامنشی می پردازند و یا موزه ساسانی ، موزه طبیعی و تکنولوژی ، موزه قاجار ، موزه پارس ، موزه عفیفآباد و … که بازدید زا این موزه ها می تواند برای گردشگران می تواندجذاب و دیدنی باشد .

۲ ) جاذبه های مذهبی شهر شیراز 

د شهر شیراز مساجد و امام زاذه های بسیاری وجود دارد که مورد توجه برخی از گردشگران قرار گرفته که مهم ترین آنها عبارتاست از :

مسجد و ارامگاه شاه چراغ ، ارامگاه علی بن حمزه و …

۳ ) جاذبه های طبیعی :

شیراز از نظر جاذبه های طبیعی نیز از شهرهای غنی به حساب می اید ، این شهر دارای پارک ها و فضا های سبز بسیاری می باشد و همچنین اطراف این شهر دارای چشمه های
طبیعی نیز می باشد که بسیای از افراد در این مناطق برای آب درمانی استفاده می کنند ، برخی از مهم ترین مناطق گردشگری طبیعی شیراز عبارت است از : باغ پرندگان شیراز ، برم دلک ، آبشار کوه مره سرخی ، دریاچهٔ دشت ارژن ، پارک قلعه بندر ، رکن آباد ، پیربناب ،کوه سبزپوشان ، گردشگاه چاه مسکی ، چشمهٔ ریچی ، روستای قالت ، چشمهٔ جوشک ،گردشگاه آتشکده ، چشمهٔ خارگان ، دریاچهٔ مهارلو ، پارک ملی بمو ، گردشگاه چشمه سلمانی و گردشگاه هفت برم ، رودخانهٔ قره آغاج ، و … همچنین علاوه بر سه مورد بالا این شهر دارای مناطق دیگر گردشگری نیز می باشد که عبارت است از بسیاری از فضا های سبز بسیار مثل پارک و … می باشد به طوری که طبق آمار رسمی میزان فضای سبز در شیراز در سال ۱۳۸۷ برابر با ۱۲٫۷ متر مربع به ازای هر فرد می باد که آمار خوبی به حساب می آید .

همچنین این شهر دارای ۱۱۸ پارک رسمی می باشد که برخی از معروف ترین آنها عبارت است از پارک کوهستانی دراک، باغ جهان نما

امتیاز دهید