مدارس انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان یکی از برترین های دنیا هستند ، در دنیا امروزه همان طور که همه شما می دانید بسیاری از افراد قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور خودشان را دارند

 یکی از پرطرفدار ترین مقصد ها برای تحصیل دانشجو و دانش آموزان کشور مدارس انگلیس می باشد . علت این علاقه و انتخاب این است که کشور انگلیس دارای یک نظام آموزشی بسیار قوی و در  در سطح یک جهانی می باشد .

همچنین مدرک های تحصیلی در تمام مقاطع در این کشور بسیار معتبر و سطح بالا هستند و در تمام دنیا مورد قبولیت تمام کشورها می باشد

در حالت کلی نظام و سیستم آموزشی این کشور دارای چهار مقطع اصلی می باشد ، که این مقاطع عبارت اند از :

 ۱ ) آموزش در مقطع ابتدایی 

۲ ) آموزش در مقطع متوسطه 

۳ ) آموزش در مقطع بیشتر 

۴ ) آموزش در مقطع عالی 

که تحصیل در این مقاطع دارای شرایط خاصی می باشد که در ادامه این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد 

به طور کلی آموزش ابتدایی در کشور انگلیس از سن چهار سالگی آغاز می شود  و کودکان باید تا سن یازده سالگی این دوره ابتدایی را بگذرانند .

پس از آن از سن ۱۱ سالگی کودکان وارد دوره متوسطه یا همان دبیرستان می شوند و به مدت ۵ سال یعنی تا شانزده سالگی در این دوره متوسطه تحصیلات خود را ادامه می دهند .

 پس از گذراندن این ۱۱ سال تحصیل بعد از آن دانش آموزان باید انتخاب خود را کنند که در یکی از دو دوره های FOUNDATION یا A- LEVEL شرکت کنند .

اگر بخواهیم توضیح مختصری در رابطه با این دو دوره بدهیم ، معمولا دوره LEVEL _A مخصوص کسانی است که قصد دارند تحصیلات خود را در رشته پزشکی ادامه دهند . زیرا این دانش آموزان از اول تحصیل خود دارای نمرات برتر و بالا بوده اند .

اما دسته دیگر یا دوره FOUNDATION دوره ای است که در آن مهارت های لازم برای کار مشخص را به فرد آموزش می دهند .

اگر مایل به خرید بلیط هستید می توانید به لینک خرید بلیط هواپیما مراجعه نمایید.

مهم ترین شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در مدارس و دانشگاه های انگلیس

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

 اما اگر بخواهیم به مهم ترین شرایط و مدارک لازم برای تحصیل تحصیل در مدارس انگلستان و دانشگاه های انگلیس اشاره کنیم ، این شرایط عبارت است از :

۱ ) اگر شما دانش آموزی در سن بین چهار تا هفده سال هستید ، برای مجاز شدن به تحصیل در کشور انگلیس باید بتوانید ویزای شرایط و مدارک اخذ ویزای دانش آموزی انگلیس tier 4 child را دریافت کنید .

برای این کار لازم است که شما با فرستادن مدارک و روزمه خود با یکی از کالج ها و یا مدارس در کشور انگلیس از آنها در خواست پذیرش بکنید .

آژانس هواپیمایی مهر آسمان گشت آماده ارائه خدمات خود در زمینه معرفی شما به بهترین مدارس انگلستان می باشد جهت اخذ مشاوره رایگان نیز میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 بعد از پذیرش شما باید گواهی پذیرش را از کالج و مدرسه مورد نظر خود دریافت کرده و با انجام موارد ذکر شده در گواهی مثل هزینه شهریه و … این مدارک را به سفارت انگلیس تحویل دهید .

 لازم به ذکر است که حداکثر سه ماه قبل از شروع دوره ها متقاضی باید درخواست خود را به کالج و مدرسه مربوطه برساند برای دریافت ویزای tier 4 child . همچنین نکته دیگر این است که دانش آموز برای دریافت ویزای بلند مدت تحصیل در انگلیس باید حتما رصایت پدر و مادر را داشته باشد .

 زیرا خانواده باید توانایی مالی کافی را برای هزینه های تحصیل و زندگی در انگلیس را دارا باشد ، و همچنین آن را به اثبات برساند .باید حساب مشخص وجود داشته باشد به نام والدین فرد که داخل ان پول کافی برای تحصیل فرد وجود داشته باشد .

 ۲ ) باید حتما شما گذرنامه و همچنین سند های مسافرتی که معتبر هستند را به سفارت ارائه دهید .

 ۳ ) حتما باید برای افراد زیر ۱۸ سال گواهی تولد و همچنین گواهی اثبات ارتباط خود با والدین را تحویل دهند .

 ۴ ) باید هزینه ای که قبلا هم به ان اشاره کردیم که حدود ۳۴۸ پوند می باشد را در گردش حساب والدین داشته باشد .

 ۵ ) باید حتما گواهی مبتنی بر تمکین مالی والدین داشته باشید برای افرادی که قصد اقامت با هزینه های سرپرست دارند و … که شما می توانید با ورود یه به سایت های معتبر و همچنین گرفتن مشاوره از متخصصین بیشتر با این شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقاطع مختلف در انگلیس را کسب کنید .

انواع مدارس بین المللی انگلستان برای تحصیل

مدارس بین المللی انگلستان

جهت تحصیل در مدارس انگلستان   خالی از لطف نیست با مدارس انگلستان بیشتر آشنا شوید انواع مدارس انگلستان که در سطح بین المللی هستند را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد :

 مدارس دولتی و شبانه روزی این مدارس از نظر قوانین پذیرش و شهریه تفاوت هایی دارند ، مثلا معمولا شهریه مدارس شبانه به خصوص اگر خصوصی باشند زیاد است . یا اینکه مدارس روزانه دولتی با شرایط خیلی خاص دانش آموزان از ملل های مختلف را پذیرش می کنند و بیشتر این مدارس مخصوص کودکان انگلیسی می باشد و یا ساعت تحصیل و کادر آموزشی در ین دو نوع مدرسه نیز متفاوت می باشد .

هزینه های تحصیل در انگلستان به چه صورت است؟

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه های تحصیل در مدارس انگلستانبنا به عوامل مختلفی متفاوت است . به عنوان مثال به عواملی هم چون مقطع تحصیلی ، مدت زمان تحصیل ، شهر تحصیل ، نوع مدرسه و … بستگی دارد .

 اگر بخواهیم یکی را به عنوان مثال توضیحی مختصر دهیم مثلا هزینه شهریه مدرسه با توجه به نوع مدرسه است . مثلا اگر مدرسه شما از نوع شبانه باشد ، باید هزینه شهریه شما بین ۲۷.۰۰۰ تا ۴۵.۰۰۰ پوند می باشد . این در صورتی است که شما اگر در مدرسه روزانه تحصیل کنید این ارقام تغیر خواهد کرد . پس تا قبل از مشخص نشدن شرایط دقیق شما نمی توان میانگین هزینه دقیقی را ارائه داد .

مزیت های تحصیل در مدارس بین المللی انگلستان

مزیتهای تحصیل در انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان دارای مزیت های زیادی می باشد که به دلیل همین مزیت ها بسیاری از افراد این کشور را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند .

در این مقاله قصد داریم به برسی شرح مهم ترین مزیت هایی که شما در هنگام تحصیل در مدارس انگلستان بهره مند می شوید را بیان کنیم تا شما بیشتر با سیستم آموزشی این کشور آشنا شوید .

 ۱ ) این کشور یکی از با کیفیت ترین و معتبر ترین سیستم های آموزشی در تمام دنیا می باشد و برای بسیاری از افراد شناخته شده است .

 ۲ ) این کشور از کشورهای مهاجر پذیر در تمام حوزه ها می باشد به همین دلیل دارای یک تنوع فرهنگی بالا می باشد .

 ۳ ) شاید بتوان گفت که هیج کدام از افرادی که در این کشور مشغول تحصیل هستند نگران آینده خود نیستند . زیرا که این کشور این فرصت را در اختیار دانشجو و دانش آموزان قرار می دهد تا با قرار گیری در محیط کار تجربه کافی را به دست بیاورند .

 ۴ ) زبان که مهم ترین راه ارتباطی در این دنیا می باشد ، از مهم ترین فاکتور های موفقیت شما در یک کشور خارجی می باشد . همان طور که می دانید این کشور به زبان رسمی انگلیسی دارد که چون زبان بین المللی می باشد ، یاد گیری آن برای شما بسیار راحت تر خواهد بود .

 ۵ ) مدرک کسب شده در کالج و دانشگاه ها و همچنین مدارس این کشور از اعتبار جهانی برخوردار است و شما در صورت نیاز می توانید در تمام کشور های سطح اول جهان از این مدارک خود استفاده کنید .

 ۶ ) موقعیت این کشور و همچین پیشرفته و مدرن بودن تمام شهر های این کشور از دیگر مزایا تحصیل در این کشور می باشد که شما با تحصیل در این کشور می توانید حس یک زندگی مدرن و امروزی را با آخرین نوع و پیشرفته ترین روش ها تجربه کنید . و …. . اینها از مهم ترین مزایا بودند .

 البته تحصیل و زندگی در این کشور خیلی بیشتر از موارد دارای مزایا می باشد . که از حوصله این مقاله خارج است ، البته باید به این نکته نیز توجه کرد که زندگی در خارج از کشور مادر دارای مشکلات و دردسرهایی می باشد .

 

مدارس شبانه روزی انگلستان

تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان در مدارس شبانه روزی یکی از انواع مدارس در کشور انگلیس می باشند . که به دلیل برخی شرایط و مزایا برخی از افراد علاقه مند به تحصیل در این مدارس هستند .

این مدارس شبانه روزی امکانات خوبی را برای دانش آموزان در حین تحصیل فراهم می کنند . همچنین تعداد دانش آموزان در کلاس های این گونه مدارس کمتر است و از سیستم و استانداردهای خوبی آموزش عالی انگلیس برخوردار هستند . این مدارس دارای شهریه می باشند ؛ و بسیاری از افرادی که هزینه تحصیل در این مدارس را دارند در این مدارس شبانه تحصیل می کنند .

 از دیگر دلایل انتخاب این مدارس برای تحصیل می توان به عوامل زیر اشاره کرد :

 ۱ ) در این مدارس می توانید از تحصیل در کلاس جهانی و آمادگی برای دانشگاه ها به بهترین شکل بهره مند شوید .

 ۲ ) این مدارس با قرار دادن شما در شرایط های مختلف باعث می شوند که شما هر چیز مورد نیاز را تجربه کنید و در رابطه با آن اطلاعات داشته باشید که این برای کسب مهارت شغلی اینده بسیار مهم است .

اگر بخواهیم به تعداد این مدارس اشاره کنیم طبق آمار به دست آمده کشور انگلیس دارای ۳۸ مدرسه شبانه روزی دولتی و همچنین دارای ۴۶۵ مدرسه شبانه روزی مستقل یا خصوصی می باشد که دانش آموزان زیادی در این مدارس تحصیل می کنند .

 این نکته نیز شایان توجه است که معمولا مدارس شبانه روزی دولتی دانش آموزان غیر انگلیسی را پذیرش نمی کنند ، اما شبانه روزی های خصوصی اگر شرایط و مدارک مورد نیاز را داشته باشید از هر مللی دانش آموز می پذیرند .

 پس اگر قصد تحصیل در این مدارس را دارید بهتر است از طریق مدارس شبانه روزی های خصوصی اقدام به گرفتن پذیرش کنید .

برخی از بهترین مدارس شبانه روزی انگلیس عبارت اند از :

 

  • Abbey College Mancheste

 

  • Akeley Wood Sixth Form

 

  • Ashford school

 

  • adminton school

 

  • Bellerbys College

 

  • Berkhamsted School

 

  • Boys’ Senior School

 

  • D’Overbroeck’s College

 

  • Kensington Park School

 

  •  Kingswood School

این مدارس از بهترین مدارس شبانه روزی در انگلیس می باشند . در صورت اینکه می خواهید شرایط پذیرش و مدارک مورد نیاز و همچنین شهریه برای هر کدام از این مدارس را بدانید بهتراست که از سایت های معتبر انگلیسی این اطلاعات را کسب کنید .

شرایط اخذ بورسیه در انگلستان به چه صورت است؟

شرایط اخذ بورسیه و تحصیل در مدارس انگلستان د برای افراد دارای رزومه درخشان و نمرات عالی امکان پذیر است . البته عواملی همچون مکان کسب مدرک و کشور مادر شما نیز تاثیر گذار است . شما باید با حضور در سایت های کالج یا دانشگاه مد نظر خود شرایط دادن بورسیه این دانشگاه ها و کالج ها را جویا شوید . زیرا هر کدام از این دانشگاه ها ممکن است شرایط متفاوتی رابرای دادن بورسیه داشته باشند .

بهترین مدارس بین المللی انگلستان کدام اند؟

بورسیه تحصیلی- uk-wikigeram

بهترین تحصیل در مدارس انگلستان کدام اند ؟ همان طور که گفتیم یکی از کشورهایی است که دارای برترین و با کیفیت ترین دانشگاه ها و مدارس در سراسر دنیا می باشد که در این قسمت به برخی از بهترین مدارس که بیشتر از بقیه شناخته شده اند اشاره خواهیم کرد و انها را نام خواهیم برد .

 در قسمت قبل لیست بهترین مدارس شبانه روزی را نام بردیم که می توانید از آنها استفاده کنید ، نکته مهمی که است معمولا مدارس دولتی انگلیسی افراد خارجی را پذیرش نمی کنند و فقط برای افراد انگلیسی می باشد . به همین دلیل بهتر است شما برای مدارس خصوصی و یا شبانه درخواست خود را بدهید زیرا پذیرش در این مدارس آسان تر است .

 اما باز هم موضوع بورس تحصیلی برقرار است و ممکن است بسته به شرایط خاص مدارس دولتی انگلیس نیز افراد برتر را بورسیه تحصیلی بکنند . باز شما باید در هر لحظه در حال جست و جو باشید تا از مهم ترین تغییرات و شرایط گرفتن بورس با خبر باشید .

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.