شماره پشتیبانی 24/7 021-66700740
  • مسجد سلطان

سفری به دیدنی های شهر استانبول

اولین شهری که دارای آثار دیدنی و گردشگری زیادی است و در بین ما ایرانی ها جای خاصی برای سفر دارد شهری نیست جز استانبول، استانبول دارای مناطق دیدنی بندر، ساحل دریا، تنگه های زیبا و آثار تاریخی زیادی است.

استانبول که در ناحیه دریای مرمره قرار دارد و تنگه بسفر آن را به دو نیم تقسیم می کند، این تقسیم باعث شده استانبول به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم شود.

دیدنی اول استانبول مسجد سلیمانیه:

این مسجد که در دوره امپراتوری عثمانی بنا به درخواست سلطان سلیمان در سال 1550 تا 1557 بنا شد دارای 4 مناره (گنبد) با ترکیبی از معماری اسلامی و بیزانس می باشد، این بنا در یکی از سه تپه موجود در استانبول بنا شده و می توان گفت که دومین مسجد بزرگ در این شهر به حساب می آید. در این مسجد بخشهای متنوعی هم چون: بیمارستان، حمام، کتابخانه، آشپزخانه، کاروان سرا و مدرسه وجود دارد.

مسجد سلطان
مسجد سلطان

کلیسا و موزه ایاصوفیه

مسجد ایاصوفیه که در زمان های قدیم کلیسای مسیحیان بود پس از فتح استانبول به دست پادشاه محمد دوم تبدیل به مسجد گردید و در دیزاین این کلیسا تغییراتی هم چون اضافه کردن نوشته های قرآنی، ساخت محراب و مناره و گذاشتن منبر و غیره اشاره نمود، پس از قدرت گرفتن آتاتورک این مسجد تبدیل به موزه گردید و در حال حاضر یکی از زیباترین موزها و یکی از پربازدید ترین نقاط شهر استانبول به حساب می آید.

مسجد و موزه ایاصوفیه
مسجد و موزه ایاصوفیه

منطقه سلطان احمد:

یکی دیگر از مناطق زیبای شهر ترکیه منطقه سلطان احمد می باشد، این منطقه آرامش بخش و آرام دارای آثار تاریخی بسیاری است از جمله: مسجد کبود، کاخ توپ قاپی، هیپودروم ( در حال حاضر بخش از آن در میدان سلطان احمد قرار دارد)، موزه هنرهای ترکی و اسلامی (به قصر ابراهیم پاشا شهرت دارد)، بازار آراستا، مسجد ایاصوفیه، حمام ترکی را در خود جای داده است.

منطقه سلطان احمد
منطقه سلطان احمد

تنگه بسفر:

یکی دیگر از دیدنی های شهر استانبول این تنگه زیبا می باشد، این تنگه که در اطراف آن خانه های بزرگ ، قلعه ها، مکان های تاریخی، هتل ها، رستوران ها،  قرار دارند. دیدنی های اطراف این تنگ می توان به: منطقه آنادولو کاوایی، آرنا ووت ببک، امیرگان، قلعه اروپا (روملی حیصاری)، موزه صاقب صابانچی، منطقه ساریر، قصر بیگلربیگی، رستوران بابا آدم، رستوران موزدچانگا، رستوران توگرا، هتل استانبول ادیشن، خانه هتل بسفر، W استانبول  و …. اشاره نمود.

تنگه بسفر ترکیه
تنگه بسفر ترکیه

مهر آسمان گشت © 1398 - 1399