شماره پشتیبانی 24/7 021-66700740

سفری به دیدن های ترکیه

سفر به ترکیه:

کشور ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه، تنها کشوری در جهان است که نیمی از آن در قاره آسیا و نیمی در قاره اروپا قرار گرفته است و از این رو به آن اوراسیا می گویند.

همسایگان ترکیه:

کشور ترکیه از شرق با ایران، نخجوان، ارمنستان و گرجستان همسایه است. از جنوب شرقی با کشور عراق و روسیه همسایه می باشد و از سمت شمال غربی (بخش اروپایی) با کشورهای بلغارستان و یونان همسایه می باشد.

همچنین ترکیه از سمت شمال با دریای سیاه و از سمت غرب با دریای مرمره و اژه و از سمت جنوب غربی با دریای مدیترانه مرز آبی دارد، این کشور دارای دو تنگه آبی مهم به نام های بسفر و داردانل را دارد.

کشور ترکیه به دلیل قرار گرفتن در یک منطقه استراتژیک مهم بین آسیا و اروپا پل ارتباطی برای صادرات می باشد و اکثر کشورها از جمله ایران برای ترانزیت کالا و انرژی به اروپا از این مرز استفاده می کنند.

ترکیه در سال 2020 جمعیتی بالغ بر 84 میلیون نفر را در خود جای داده است که اکثریت این مردم دین اسلام را دارند و می توان گفت که ترکیه یکی از بزرگترین کشورهای مسلمان جهان است.

این کشور به دلیل آب و هوای کوهستانی پربارانی که دارد مناطق توریستی و گردشگری زیادی را در خود قرار داده و به دلیل استقرار حکومت عثمانی پیش از جنگ جهانی اول دارای آثار باستانی بیشماری است و دارای تاریخ غنی به مانند کشور عزیزمان ایران می باشد.

پایتخت ترکیه شهر آنکارا است که جمعیت آن در حدوده 4.8 میلیون نفر را در خود جای داده، بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ترکیه استانبول است که به دلیل دارا بودن تنگه بسفر در این ناحیه از نظر گردشگری و تجارت بیشترین سهم را در ترکیه به خود اختصاص داده است، جمعیت شهر استانبول در حدوده 15 میلیون نفر است. ترکیه دارای 81 استان است و تمامی استان ها به جز 3 استان مرکز آنها هم نام خود استان می باشد

استان هایی که نام مرکز آن فرق دارد:

  • اولین استان ختای است که مرکز آن به نام انتاکیه می باشد.
  • دومین استان قوجاایلی است و مرکز آن ایزمیت است.
  • و سومین و آخری استان که نام مرکز آن متفاوت است سقاریه است که مرکز آن آداپازاری است.

تا این جا سعی کردیم شما را با بخش کوچکی از کشور ترکیه آشنا سازیم، بهتر است به اصل داستان خود بازگردیم و شرح کوچکی از گردشگری در این کشور و دیدنی های این کشور را برای شما بازگو سازیم.

کشور ترکیه دارای آثار دیدنی و تاریخی بیشماری می باشد که هر کدام در یکی از این شهر های ترکیه قرار گرفته اند ما در اینجا اشاره کوچکی به این آثار می کنیم و شرح کلی آن برای توضیحات اختصاصی آن شهر که در این صفحه لینک آن موجود است می توایند بیشتر آشنا شوید:

مهر آسمان گشت © 1398 - 1399